Pilotowali swoje samoloty po mistrzowsku. Mają medale

Karol Poliński
Wojciech Alabrudziński
Paweł Praus, Robert Holeczek i Krystian Borzęcki - wszyscy z Aeroklubu Śląskiego oraz Krzysztof Piotrowski i Michał Dzikowski z Aeroklubu Włocławskiego zostali triumfatorami Mistrzostw Polski Modeli Latających na Uwięzi w kategoriach F2A, F2A Rodeo, F2B i F2C 2016, rozgrywanych 17, 18 i 19 czerwca na lotnisku w Kruszynie.

W zawodach wzięło udział ponad trzydziestu najlepszych polskich pilotów modeli latających na uwięzi. Pomimo burzliwej aury w piątek, gdy rozpoczynano imprezę, kolejne dni weekendu okazały się na tyle spokojne, że udało się rozegrać łącznie 16 kolejek lotów - po 4 w klasie F2A i F2A Rodeo, 3 w klasie F2B i 5 w klasie F2C).

Zwycięzcą w kategorii F2A (modele prędkościowe) został Paweł Praus z Aeroklubu Ślaskiego przed kolegą klubowym Robertem Holeczkiem, a trzecie miejsce zajął Artur Miś z Klubu Modelarskiego w Wierzawicach.

W kategorii F2A Rodeo (także modele prędkościowe) wygrał Robert Holeczek, który wyprzedził swojego klubowego kolegę Szymona Bęczałę, a trzecie miejsce zajął Kacper Walania z Klubu Modelarskiego w Wierzawicach.

Najlepszym wśród zawodników startujących w konkurencji F2B (modele akrobacyjne) okazał się Krystian Borzęcki, reprezentant Aeroklubu Śląskiego. Na drugim miejscu uplasował się Paweł Dziuba z Klubu Modelarskiego w Wierzawicach. Natomiast na trzecim miejscu podium "wylądował" Jarosław Mięsiak z Aeroklubu "Orląt" w Dęblinie. Najlepszym juniorem w tej kategorii został Kacper Walania.

W ostatniej z rozgrywanych konkurencji F2C (wyścig zespołowy), pierwsze miejsce zajął zespół w składzie: Krzysztof Piotrowski i Michał Dzikowski z Aeroklubu Włocławskiego, drugie - Wacław Golisz i Wojciech Lesiuk, także z Aeroklubu Włocławskiego, trzecie - duet Mariusz Brożek i Piotr Żyłka reprezentujący odpowiednio Aeroklub Częstochowski i Aeroklub Włocławski.
Należy dodać, że wśród uczestników wręczono również nagrodę w postaci pucharu dla najlepszego zawodnika kategorii junior w konkurencji F2A, F2A Rodeo i F2B. W tym roku otrzymał ją Kacper Walania z Klubu Modelarskiego w Wierzawicach.