https://pomorska.pl
reklama

Piotr Żyła z negatywnymi wynikami testów. Leci na Puchar Świata do Willingen

TB
Piotr Żyła z negatywnymi wynikami testów. Leci na Puchar Świata do Willingen
Piotr Żyła z negatywnymi wynikami testów. Leci na Puchar Świata do Willingen Andrzej Banas
Piotr Żyła ma już dwa negatywne wyniki testów na koronawirusa. To oznacza, że skoczek narciarski dołączy do polskiej kadry w Willingen i weźmie udział w zawodach Pucharu Świata. Niewykluczone, że poleci też do Pekinu na igrzyska.

Piotr Żyła uzyskał pozytywny wynik na obecność koronawirusa w poprzednim tygodniu. Trafił więc na kwarantannę, jednocześnie opuszczając zawody Titisee-Neustadt w ostatni weekend. W czwartek 35-letni zawodnik WSS Wisła pochwalił pomyślną wiadomością. "Jupi dwa negatywne. I jestem gotowy do skakania" - napisał na swoich profilach w mediach społecznościowych.

Jeśli wszystkie formalności pójdą zgodnie z planem, Żyła w piątek rano ma udać się w podróż do Willingen. Tego samego dnia odbędzie się prolog, który zastąpił kwalifikacje do konkursu ze względu na mają frekwencję (47 zawodników). Początek zaplanowano na godz. 18.30. Konkurs w sobotę o godz. 16. Z kolei w niedzielę o godz. 13.30 odbędzie się prolog przed drugim konkursem indywidualnym, którego start planowany jest na godz. 15.15.

W kadrze na zawody w Niemczech oraz na igrzyska w Pekinie są oprócz Żyły Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Paweł Wąsek.

31 stycznia skoczkowie mają odlecieć do Chin. Żyła powinien znaleźć się w samolocie, o ile jeszcze dwa testy dadzą wynik negatywny. Pozostaje również opcja, że mistrz świata z 2021 r. doleci do Chin w późniejszym terminie.

JUŻ IDZIESZ? MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE:

Lewandowski rezygnuje z gry u Probierza. Co dalej z reprezentacją?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera

Wybrane dla Ciebie

Wyjmij z lodówki i podlej hortensje. Ogród utonie w kwiatach. Oto trik na kwitnienie!

Wyjmij z lodówki i podlej hortensje. Ogród utonie w kwiatach. Oto trik na kwitnienie!

Tym osobom należy się prawie 350 złotych dodatku do emerytury. Oto zasady wypłaty

Tym osobom należy się prawie 350 złotych dodatku do emerytury. Oto zasady wypłaty

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska