Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Plac Hoffmana do remontu

Katarzyna Fus
um.torun.pl
Miasto podejmuje kolejne kroki związane z budową hali widowiskowo-sportowej. Pojawiły się pierwsze uzgodnienia związane z układem komunikacyjnym w okolicy ul. Bema i placu Hoffmana. Przebudowa jednego z najbardziej niefortunnego skrzyżowania w mieście będzie kosztować nas prawie 23 mln zł.

Miasto ma jednak nadzieję, że część tej sumy uda się pozyskać z funduszy unijnych, a dokładniej z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Będzie lepiej
Po przebudowie powstanie nowoczesne rondo, a ul. Bema będzie dwujezdniowa, z dwoma pasami ruchu, z pasami włączania i wyłączania się z ruchu, chodnik obustronny oraz ścieżka rowerowa i drogi serwisowe.
Na najbliższym posiedzeniu Rada Miasta Torunia weźmie pod obrady kwestię zaciągnięcia zobowiązania finansowego na przebudowę skrzyżowania. Planowane wydatki w ramach tego przedsięwzięcia to koszt opracowania studium wykonalności, wykonanie projektu budowlano-wykonawczego oraz sama modernizacja.

- Rondo ma być podobne do tego przy ul. Odrodzenie i Uniwersyteckiej - mówi Marcin Kowallek, dyrektor wydziału gospodarki komunalnej. - Dokładniejszy obraz tego skrzyżowania pojawi się wraz ze studium wykonalności, bo na razie mamy tylko wstępną koncepcję.
Być może pojawi się także wyczekiwana sygnalizacja.

Roboty w przyszłym roku
Miasto 200 tys. zł planuje wydać w bieżącym , z czego 57,34 tys. zł przewidziano na opracowanie Studium Wykonalności. Pozostała kwota, czyli 22,8 mln zł (z planowanym dofinansowaniem z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko), zostanie wydana w latach 2010-2011. - Ta inwestycja łączy się z budową hali widowiskowo-sportowej - mówi Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzeczniczka Miejskiego Zarządu Dróg. - Musi być do niej lepszy dojazd.
Na Placu Hoffmana krzyżują się ulice Kraszewskiego, Bema i Fałata. Przebiega też tamtędy linia tramwajowa. Ulica Kraszewskiego jest ponadto odcinkiem drogi krajowej nr 80 w stronę Bydgoszczy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska