SPRAWDŹ: Które gry planszowe z Książnicy Kopernikańskiej cieszą się największym zainteresowaniem?

Głównym tematem była idea budowy mostu śródmiejskiego.
- Wszyscy wiemy, że w planach jest budowa mostu w zachodniej części Torunia - mówił były wiceprezydent miasta. - Dobrze byłoby jednak pomyśleć o moście śródmiejskim, który byłby dedykowany przede wszystkim dynamicznie rozwijającemu się śródmieściu oraz lewobrzeżu. Na wysokości ronda placu Pokoju Toruńskiego mamy zabezpieczony korytarz planem zagospodarowania przestrzennego i dojazd od strony północnej, a z południowej do ulicy Łódzkiej. Wszystko wskazuje na to, że nowy most powinien powstać w tej lokalizacji. Jako prezydent miasta zobowiązuję się, że po kilku miesiącach od objęcia przeze mnie funkcji zleciłbym opracowania funkcjonalne i dynamiczne, żeby stwierdzić, czy ta budowa ma sens. Osobiście uważam, że ma, to jednak muszą potwierdzić symulacje i specjaliści. Jest to jedyna możliwość, by skomunikować prawobrzeże z lewobrzeżem infrastrukturą tramwajową, bardziej ekologiczną od drogowej.
Paweł Gulewski mówił też o konieczności dofinansowania Miejskiego Zakładu Komunikacji, aby poprawić częstotliwość kursów oraz zwiększeniu liczby połączeń z podtoruńskimi miejscowościami (nawet do Chełmży). Wraz z Agnieszką Gołębiewską, specjalistką w zakresie organizacji i planowania transportu publicznego, opowiedzieli się za budową nowej zajezdni tramwajowej w okolicach Motoareny.
Kandydat na prezydenta jest za to przeciwny bezpłatnej komunikacji miejskiej.
- Próbowały tego inne miasta, ale nie przyniosło to spodziewanego efektu. Ludzie nie przesiedli się ze swoich samochodów do środków miejskiej komunikacji - stwierdził.