Gminny Turniej „Pluszowego Misia” to impreza z wieloletnią tradycją, stąd też zainteresowanie nią jest bardzo duże. W rywalizacji sportowej, w kilku prostych konkurencjach mierzą się ze sobą dzieci z klas I-III.
– Te zawody cieszą się ogromną popularnością. Staramy się uhonorować każde dziecko, bez względu na to, czy jest na pierwszym, czy na piętnastym miejscu. Nikt z tych zawodów nie wychodzi bez upominku i to jest piękna inicjatywa. Widzimy sami, że wsparcie rodziców, koleżanek, kolegów ze szkoły jest nieocenione – mówi Izabela Fröhlke, dyrektor Centrum Usług Społecznych w Sępólnie Krajeńskim, instytucji, która jest współorganizatorem tego wydarzenia.
W tym roku wystartowało łącznie ponad 160 małych zawodników z klas I-III z siedmiu szkól podstawowych gminy Sępólno. Po przywitaniu zaproszonych gości i zaprezentowaniu drużyn, uroczystego otwarcia zawodów dokonał burmistrz Waldemar Stupałkowski. Na sportowej arenie zmierzyli się mali sportowcy, którzy rywalizowali miedzy sobą w przeróżnych konkurencjach m.in.: bieg po prostej z wkładaniem woreczków do kosza, sztafeta wahadłowa, bieg z przeszkodami, wyścig z nałożeniem pałeczki na stojak, bieg ze zmianą piłki.
Czytaj też:
Całości towarzyszył ogłuszający doping rówieśników zasiadających na widowni. Na trybunach zasiedli koledzy i koleżanki ze szkół, rodzice oraz dziadkowie małych sportowców, dzielnie dopingując zawodników.
Wyniki Pluszowego Misia 2024
W klasyfikacji końcowej zdobywcą Pluszowego Misia została Szkoła Podstawowa nr 3 w Sępólnie uzyskując 74 punkty.
Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Lutowa zdobywając 65 punktów.
Trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 w Sępólnie, zdobywając 54 punkty.
Czwarte miejsce należy do szkoły w Wiśniewie z 42 punktami.
Na piątym miejscu uplasowała się szkoła z Zalesia z 39 punktami.
Szóste miejsce szkoła ze Zboża z 34 punktami.
Siódme miejsce trafiło do szkoły z Wałdowa, która zdobyła 28 punktów.
Bez względu na wynik, każde dziecko otrzymało na pamiątkę pluszowego misia. Całe wydarzenie organizowane było w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Dzięki tej inicjatywie co roku w Sępólnie Krajeńskim odbywa się także turniej dzikich drużyn dla uczniów klas IV-VI oraz turniej piłki siatkowej dla siódmo i ósmoklasistów.
