Pływanie. Talent czystej wody. Ola tuż za podium

(ever)
Ola Kwaśniewska z trenerem
Na Mistrzostwach Polski 12-latków w pływaniu brodniczanka Ola Kwiatkowska zaprezentowała się rewelacyjnie. Dwukrotnie była czwarta i dwa razy zajęła piąte miejsce.

W zorganizowanych Mistrzostwach Polski w pływaniu 12-latków wystartowała zawodniczka reprezentująca Uczniowski Klub Sportowy " Siódemka". Wśród dużego grona pretendentów do czołowych miejsc, wypadła świetnie.
Ola Kwiatkowska startowała czterokrotnie i za każdym razem, po porannych eliminacjach, kwalifikowała się do ścisłego finału, w którym popłynęło tylko 8 zawodniczek. W finałowych startach, po pasjonujących wyścigach, zajmowała czołowe miejsca.
Na dystansie 50 m stylem dowolnym z wynikiem 0:29:56 uplasowała się tuż za podium. Ponownie zajęła czwarte miejsce płynąc stylem zmiennym 100 m z czasem 1:13:37. Młoda pływaczka "Siódemki" dwukrotnie zajęła piąte miejsce. W stylu dowolnym (100m) z czasem 1:05:81 oraz na dystansie 200 m stylem zmiennym (50 m motylkiem, 50 grzbietowym, 50 klasycznym i 50 dowolnym) uzyskując czas 2:39:04.
- Ciężka praca na treningach dała znakomite rezultaty - cieszy się Kazimierz Gabrielczyk, trener Oli. - Dziewczyna ma wielki talent. Mam nadzieję, że pójdzie w ślady swoich starszych koleżanek, medalistek Mistrzostw Polski - Anny Czapulak, Anny Iwankowskiej i Alicji Krzykalskiej oraz innych znakomitych pływaczek wywodzących się z naszego miasta