https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Po pierwsze; cena.

(h.)
Po drugie; czas. Od początku września obowiązują niższe opłaty targowe.

     Po wielu miesiącach walki, widowiskowych protestach (prezydent Bydgoszczy opuścił salę obrad w czasie dyskusji nad tekstem uchwały Rady Miasta), oskarżeniach o łamanie prawa (wojewodę krytykowano za późną publikację treści uchwały w biuletynie) w ubiegłym tygodniu zaczęły obowiązywać nowe stawki opłat targowych. Zgodnie z wolą radnych są one od 30 do 50 niższe.
     - Rada Miasta decydując się na obniżenie stawek udowodniła, że można myśleć inaczej - nie tylko o podwyższaniu opłat. Uchwała weszła w życie miesiąc za późno. Nie znam drugiej, która byłaby tak wnikliwie badana - twierdzi Wojciech Nowacki, przewodniczący komisji budżetu RM.
     Zmiana własności?
     
Zdaniem radnego Nowackiego na decyzji radnych zyska kilkaset osób, szczególnie tych, którzy pracują na targowisku hurtowym przy ul. Kieleckiej.
     - To pierwszy krok - zapowiada przewodniczący komisji budżetu podkreślając, że nadszedł czas na poprawienie warunków najmu. - _Prowadzący targowiska spisują umowy dzierżawy na zbyt krótki okres; od roku do trzech lat. Uniemożliwia to inwestowanie w administrowany przez nich teren. Miasta, jego właściciel, zawsze dyktuje warunki. Uważam, że są one niekorzystne dla kupców.
     **_Zbierają administratorzy
     Przypomnijmy, że zgodnie z zapisem uchwały obowiązek uiszczenia opłaty targowej powstaje z chwilą rozpoczęcia sprzedaży na targowiskach oraz w innych miejscach.
     Zwolnione od opłaty targowej są osoby, które m.in.: prowadzą działalność handlową prowadzoną na imprezach charytatywnych. Na inkasentów wyznaczono prowadzących targowiska.
     

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska