20 stycznia natomiast poloneza zatańczą maturzyści z Zespołu Szkół Rolniczych oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych.
Aż trzy bale odbywać się będą 26 stycznia. Wtedy to bawić się będzie młodzież z Zespołu Szkół Gastronomiczno Hotelarskich, Zespołu Szkół Mechanicznych oraz III Liceum Ogólnokształcącego. 2 lutego poloneza zatańczą maturzyści z Zespołu Szkół Technicznych.
Maraton studniówkowy w Grudziądzu zakończy się 9 lutego, balem Zespołu Szkół Budowlanych i Plastycznych.
Hotel „Rudnik” jest najbardziej popularny
Organizatorzy balów studniówkowych wyjątkowo upodobali sobie w tym roku hotel nad jeziorem. Głównie ze względów logistycznych. - Kiedyś organizowaliśmy studniówki w Domu Weselnym „Anna” w Warlubiu, dokąd mieliśmy podstawiane autobusy. Od kiedy właściciele lokalu zrezygnowali z organizacji transportu, zaczęliśmy organizować studniówki w hotelu „Rudnik” - mówi Roman Cegieł-kowski, dyrektor III LO.
Fado rozkręca się: do Grudziądza przyjedzie IRA, Geppert, Bajm i Kombi
Z usług Domu Weselnego „Anna” w Warlubiu skorzystają w tym roku maturzyści z I LO, ZSR oraz ZSGH, a w Domu Weselnym „Olivia” w Rogóźnie bawić się będzie najmniejsza, bo około 50-osobowa grupa młodzieży z „Mechanika” i osób towarzyszących.
Trwają przygotowania
Niemal we wszystkich szkołach trwają intensywne przygotowania dostudniówek. Wsalach gimnastycznych odbywają się próby poloneza. Uczniowie przygotowują także programy artystyczne, których treść trzymana jest wtajemnicy przednauczycielami.
- Nasza studniówka zaczyna się późno, bo o g. 18, a sam polonez zajmie godzinę. Nie przewidujemy więc zbyt długich występów, by nie zabierać czasu, który możemy przeznaczyć na zabawę. Będzie skromnie i tradycyjnie. Zrezygnowaliśmy też z projekcji filmiku podsumowującego czas naszej nauki w szkole. Wyświetlimy go dopiero pod koniec roku szkolnego - mówią zgodnie Oliwia Więckowska, Natalia Chojnacka i Paulina Staniak, maturzystki z Zespołu Szkół Technicznych w Grudziądzu.
W tym roku za oprawę muzyczną wszystkich studniówek w Grudziądzu dbać będą DJ-e. Powody są dwa. Oprócz oszczędności, rozwiązanie to bardziej przypada do gustu młodzieży - Cieszy mnie to. Wolę bawić się przy nowocześniejszej muzyce, niż przy orkiestrze - mówi Kacper Bolewski, uczeń IV LO.
Średni koszt udziału w balu studniówkowym w Grudziądzu wynosi około 320-370 złotych od pary.
Pospieszny do Kultury odcinek 23