Pod znakiem remisów 2:2. Wyniki 6. kolejki III ligi [wideo]

MG
Cuiavia Inowrocław - Unia Solec Kuj. 2:2
Cuiavia Inowrocław - Unia Solec Kuj. 2:2 fot. Marek Kaśków
Wyniki spotkań 6. kolejki III ligi rozgrywanych 5 września. Spotkania z udziałem drużyn z naszego województwa skończyły się wynikami nierozstrzygniętymi.

WYNIKI I ZAPIS RELACJI NA ŻYWO SPOTKAŃ 6. KOLEJKI IV LIGI KUJAWSKO-POMORSKIEJ

W meczu na szczycie tabeli Wda zremisowała z Ostrovią. Wreszcie gola strzeliła Notecianka i zanotowała drugi w tym sezonie remis Notecianki. Dla niepokonanej Unii Solec był to już czwarty z rzędu mecz nierozstrzygnięty, a Wda, która także jeszcze nie przegrała, zanotowała trzeci mecz z rzędu w którym podzieliła się punktami.

Do meczu na szczycie tabeli doszło w Świeciu, gdzie lider z Ostrowa Wielkopolskiego już w 6 minucie objął prowadzenie.

Piłkę po zagraniu z autu, w zamieszaniu podbramkowym wpakował do siatki Krzysztof Gościniak. Po początkowej przewadze gości Wda przejęła inicjatywę. W 17 min. po rzucie rożnym Patryk Urbański uderzeniem głową wyrównał. W 29 min. Paweł Olszewski trafił w poprzeczkę, a Mik z bliska dał prowadzenie gospodarzom. Tuż po przerwie Bartosz Czerwiński mógł podwyższyć, ale trafił w poprzeczkę. Goście wyrównali po kwadransie drugiej połowy po skutecznym strzale Macieja Stawińskiego. Ten sam piłkarz w 69 min. wychodził na czystą pozycję, ale zatrzymał go nieprzepisowo Piotr Żurek. Za co zawodnik Wdy otrzymał czerwoną kartką. Gospodarze kończyli w "9" ponieważ w 88 min. Czerwiński także został ukarany czerwoną kartką, ale mecz zakończył się remisem.

Podobny przebieg miało spotkanie w Inowrocławiu. Najpierw w 52 min. z wolnego dośrodkował Łukasz Burkiewicz, a Patryk Straszewski i ładnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Macieja Kowalskiego. Cuiavia szybko wyrównała po błędzie obrońcy Unii, który nabił Dawida Janickiego. Kiedy inowrocławianie po rzucie karnym wyszli na prowadzenie (sam poszkodowany Szymon Maziarz celnie uderzył z 11 metrów) wydawało, że zanotują wygraną. Jednak specjaliści od remisów i gry na wyjazdach piłkarze Unii z Solca Kujawskiego po rzucie rożnym wyrównali w 78 min. Zagrał Burkiewicz, piętą odbił Valentin Dah, a do siatki piłkę skierował Doudou Ndao.

Wreszcie przełamała się Notecianka, która po ponad 400 minutach strzeliła gola. Zdobył ją Mateusz Chachuła. Podopieczni Dariusza Durdy nie załamali się nawet, kiedy rywal strzelił tzw. bramkę do szatni i objął prowadzenie 2:1. Szybko po zmianie stron wyrównał Roger Babiarz. Później do gości uśmiechnęło się szczęście, którego zabrakło we wcześniejszych spotkaniach. Łukasz Szafran przestrzelił bowiem z 7 metrów, a po strzale Jana Turowskiego piłka trafiła w poprzeczkę.
Był to drugi w tym sezonie remis Notecianki. Dla niepokonanej Unii był to czwarty z rzędu mecz nierozstrzygnięty, a Wda, która także jeszcze nie przegrała, zanotowała trzeci mecz z rzędu w którym podzieliła się punktami.

Wyniki, strzelcy 6. kolejki

Polonia 1912 Leszno - Luboński 2:1 (1:0), Bogumił Ceglarek (23, 75) - Szymon Izydorczyk (71)
GKS Dopiewo - Polonia Środa Wielkopolska 0:0
Wda Świecie - Ostrovia Ostrów Wielkopolski 2:2 (2:1), Patryk Urbański (17), Radosław Mik (29) - Krzysztof Gościniak (6), Maciej Stawiński (61)
Cuiavia Inowrocław - Unia Solec Kujawski 2:2 (0:0), Dawid Janicki (57), Szymon Maziarz (65, karny) - Patryk Straszewski (52), Doudou Ndao (78)
Piast Kobylin - Sokół Kleczew 0:3 (0:2), Jakub Antosik (13), Piotr Kurminowski (17), Robert Jędras (65)
Lubuszanin Trzcianka - Notecianka Pakość 2:2 (2:1), Paweł Wicher (31), Krystian Januzik (45) - Mateusz Chachuła (40), Roger Babiarz (51)
Górnik Konin - Unia Swarzędz 2:4 (0:2), Krzysztof Słowiński (60), Krystian Sobieraj (71) - Damian Ludwiczak (19), Mateusz Świergiel (24, 47), Maciej Matouszek (69)