https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Podatki w Mogilnie jednak będą wyższe?

sxc.hu
Miało być taniej, ale raczej nie będzie. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom burmistrza Leszka Duszyńskiego szykuje się wzrost podatków.

W środę rada miejska ma głosować nad stawkami na przyszły rok.

W projekcie uchwały w sprawie podatków od nieruchomości burmistrz zaproponował wzrost niektórych stawek o 4 procent oraz o 3 procent w przypadku nieruchomości i gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Obniżone mają być natomiast m.in. stawki od budynków związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych, czy od gruntów pod wodami jezior i zbiorników sztucznych, od gruntów niezabudowanych objętych obszarem rewitalizacji. Propozycję podwyżki burmistrz uzasadnia tym, że przed rokiem stawek nie podnoszono. A większe podatki to więcej pieniędzy na inwestycje.

Zwiększenie stawek podatków od nieruchomości oznaczałoby dla gminy 250 tysięcy złotych więcej w budżecie. Dodajmy, że o 3 procent ma wzrosnąć także podatek transportowy. Na tegorocznym poziomie zostanie natomiast podatek rolny - 110 zł za hektar przeliczeniowy.

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska