MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pogotowie stomatologiczne Rudak-Med. Co dalej doraźną pomocą dla pacjentów?

ML
Przychodnia Rudak-Med chce rozwiązać umowę na nocną pomoc stomatologiczną. NFZ zamierza negocjować w tej sprawie.
Przychodnia Rudak-Med chce rozwiązać umowę na nocną pomoc stomatologiczną. NFZ zamierza negocjować w tej sprawie. Sławomir Kowalski
Pogotowie stomatologiczne w Toruniu ma działać do końca października. Od listopada z bólem zęba będzie trzeba jechać do innego miasta?

WPani Lidia, mieszkanka ullicy Chełmińskiej w Toruniu często ma kłopoty z zębami i musi wtedy korzystać z pomocy doraźnej. - Co prawda leczę się systematycznie u swojego dentysty, ale przeważnie coś się dzieje z moimi zębami właśnie w nocy, albo w święta, gdy on nie przyjmuje. Dawniej korzystałam z pomocy doraźnej w Alfamedzie, a teraz w Rudak-Medzie. Nie wyobrażam sobie, że miałabym jeździć do Ciechocinka albo Bydgoszczy - denerwuje się pani Lidia.

Rudak-Med do końca 2016?

W połowie lipca Specjalistyczna Przychodnia Medycyny Rodzinnej Rudak-Med w Toruniu napisała prośbę do NFZ o rozwiązanie umowy na nocną pomoc stomatologiczną. Placówka prowadzi ją od dwóch lat po tym, jak zrezygnował po 10 latach Alfamed. Jako przyczynę decyzji podała brak chętnych do współpracy stomatologów. - Zgodnie z podpisaną umową, każda ze stron może ją rozwiązać z trzymiesięcznym wypowiedzeniem. Obecna umowa będzie realizowana do 31 października 2016 roku - tłumaczy Barbara Nawrocka, rzecznik kujawsko-pomorskiego oddziału NFZ.

Przed ponad dwoma laty po rezygnacji Alfamedu z prowadzenia stomatologicznej pomocy doraźnej, przez kilka miesięcy w jego witrynach wisiały kartki z informacją, gdzie pacjenci z bólem mogą szukać pomocy - w Bydgoszczy, Grudziądzu, Włocławku, Ciechocinku, Inowrocławiu. Dopiero kolejny ogłoszony przez NFZ konkurs zakończył się sukcesem. Jak będzie tym razem? Czy zmienią się warunki? Stawka oferowana przez NFZ za organizację pomocy stomatologicznej doraźnej, to ryczałt dobowy w wysokości 700 zł. - To i tak jedna z najwyższych stawek w skali całego kraju - podkreśla Nawrocka.

Zobacz również: W Bydgoszczy znów będą leczyć marihuaną

Rzecznik Nawrocka dodaje, że NFZ będzie starał się jeszcze z Rudak-Medem, dojść do porozumienia. - Chcemy próbować rozmawiać o tym, żeby chociaż do końca roku pogotowie stomatologiczne Rudak-Med prowadził. Nie mogę odpowiedzieć na pytanie, czy ryczałt może zostać podwyższony - przyznaje rzecznik Nawrocka. - Dopiero jak wyczerpiemy wszystkie możliwości, podejmiemy dalsze decyzje, w tym dotyczącą nowego konkursu na pogotowie stomatologiczne dla Torunia.

Placówki stomatologicznej pomocy doraźnej w Toruniu

NZOZ Ikar, Szubińska 32, tel. 52 373 22 00
Regionalny Szpital Specjalistyczny, Szpitalna 6-8, tel. 56 641 34 00, 56 641 37 89
Miejski Zespół Opieki Zdrowotneji, Kilińskiego 16, tel. 54 231 10 62
Przychodnia Rodzinna, Edyta Stefaniak-Mansour, Zdrojowa 46, tel. 54 283 32 07
Grupowa Praktyka Lekarska, Poznańska 97, tel. 789 314 472
Dostępne codziennie: 19.00-7.00 dnia następnego; całodobowo w soboty, niedziele, święta od 7.00 (sob.) do 7.00 (pon.)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska