Polacy daleko

(md)
Błażej Janiaczyk (Pacific/Da-Ver/Nestle Toruń) zajął 18. miejsce w jeździe indywidualnej na czas na rozgrywanych w Atenach mistrzostwach Europy U- 23.

Na 32 km trasie pod Atenami w samotnej walce z czasem najszybszy był Markus Fothen (Niemcy), który zdobył złoty medal z wynikiem 41.32,79. Srebro wywalczył Jure Zrimsek (Słowenia) - strata 14 sekund, a brąz Vladimir Goussev (Rosja) - 24 sek. Polacy wypadli słabo. Najlepszym z biało-czerowych okazał się torunianin Błażej Janiaczyk. Kolarz Pacifiku zajął przyzwoite 18 miejsce, tracąc do zwycięzcy 2.04 min. Zawiódł Piotr Mazur (Bonda Nowogard), który był dopiero 45. ze stratą ponad 4 minut. W niedzielę wyścig ze startu wspólnego na 165 km.