https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Polonez maturzystów

Tekst i fot. DOMINIK FIJAŁKOWSKI
Podczas tegorocznego karnawału na parkietach  królować mają kreacje koloru fioletowego. Czy  ten modny akcent zdominuje także bale  studniówkowe? Będzie to można sprawdzić na  stronie internetowej "GP" - www.pomorska.pl -  na której zamieszczać będziemy fotoreportaże  ze studniówek.
Podczas tegorocznego karnawału na parkietach królować mają kreacje koloru fioletowego. Czy ten modny akcent zdominuje także bale studniówkowe? Będzie to można sprawdzić na stronie internetowej "GP" - www.pomorska.pl - na której zamieszczać będziemy fotoreportaże ze studniówek. Fot. DOMINIK FIJAŁKOWSKI
W tym roku popularnością cieszą się bale w pałacu

Dziś odbędzie się pierwszy z wielu zaplanowanych na styczeń bali studniówkowych z udziałem uczniów klas maturalnych inowrocławskich szkól średnich. W pałacu w Kobylnikach bawić się będą dwie klasy II LO im. Marii Konopnickiej.

Uczniowie wybierali

Wszystko wskazuje na to, że najbardziej obleganym w br. studniówkowy parkietem tanecznym, będzie ten w kobylnickim pałacu. Bale zorganizuje tam aż pięć klas z II LO (dwie z nich już dziś). Ponadto w pałacowych salach zatańczą też uczniowie liceum Jana Kasprowicza i III LO im. Królowej Jadwigi.

Ponadto w br., tak, jak i w ubiegłych latach popularnymi wśród młodzieży lokalami będą Gościniec For You w Tupadłach, czy restauracja Savana. Przyszli maturzyści bawić się będą też w sali biesiadnej w Marcinkowie, a uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Mątwach i ich goście zatańczą poloneza w "Chemiku".

Kosztowna impreza

- Nasza młodzież za studniówkę zapłaci od 300 do 400 złotych od pary - twierdzi Danuta Zybała, wicedyrektor II LO. Podobnie skalkulowano koszty studniówkowych bali uczniów III LO. - Średnio będzie to 400 złotych. Jest w tym jednak także opłata za filmowanie, zdjęcia i pamiątkowy album z fotografiami na koniec roku szkolnego - dodaje Halina Peta, dyrektor III LO.

Wspomniane kwoty, to tylko koszty zabawy i posiłku. Do tego dodać trzeba jeszcze odpowiedni ubiór. U chłopaków to kwestia kupna garnituru, który posłuży jeszcze na maturze, butów i koszuli (jakieś 300-400 zł). Koszty przygotowania dziewczyn są znacznie wyższe. Trzeba kupić lub uszyć suknię (praktycznie na jedno założenie). Potrzebne są odpowiednie buty, trochę biżuterii, doliczyć też trzeba kilka seansów w solarium, spotkanie z kosmetyczką, fryzjerką i... w sumie tysiąc złotych znika z portfela rodziców.

Wielka gala

- Czasy kiedy na takie bale przychodziło się w białych koszulach i czarnych spódnicach już dawno minęły. Od momentu, gdy studniówki opuściły mury szkół, obowiązują kreacje wieczorowe, karnawałowe - zauważa Halina Peta.

Podczas tegorocznego karnawału na parkietach królować mają kreacje koloru fioletowego. Czy ten modny akcent zdominuje także bale studniówkowe? Będzie to można sprawdzić na stronie internetowej "GP" - www.pomorska.pl - na której zamieszczać będziemy fotoreportaże ze studniówek.

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska