Restrukturyzacja w Polskich Przetworach w toku! Szefostwo firmy zapewnia, że intencją zarządu jest, żeby planowane zmiany odbywały się przy możliwie najmniejszych kosztach społecznych. Dlatego przygotowany został program dobrowolnych odejść, związany z rekompensatami przy zwalnianiu się pracowników. W zamian za dobrowolne odejścia za porozumieniem stron spółka zaproponowała do 3 tys. zł na przekwalifikowanie się, albo do 4,5 tys. zł na rozpoczęcie działalności gospodarczej.
>> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<
Zarząd spółki Polskie Przetwory przyznaje, że planowane było odejście maksymalnie 73 pracowników. Okazało się jednak, że aż 97 zadeklarowało pożegnanie się z zakładem i skorzystanie z programu dobrowolnych odejść.
Po indywidualnych rozmowach zarząd wyraził zgodę na odejście 66 pracowników, przy czym 57 pracowników odeszło korzystając z dobrodziejstwa programu dobrowolnych odejść. Pozostałym zakończyły się umowy o pracę, w jednym przypadku umowa została wypowiedziana.
Jak dalej potoczą się losy zakładu przy ul. Wienieckiej?
- Jesteśmy zdeterminowani i zrobimy wszystko, by zakład nadal prawidłowo funkcjonował - zapewnia Marek Cibo-rowski, prezes zarządu spółki Polskie Przetwory. - Opracowujemy plan inwestycyjny, który przedstawiony zostanie pod koniec stycznia organom nadzorującym spółkę.
Ostatnio z prezesem zarządu Polskich Przetworów Markiem Ciborowskim spotkali się: poseł Joanna Borowiak i Jarosław Chmielewski, przewodniczący Rady Miasta we Włocławku. Spotkanie dotyczyło obecnej sytuacji pracowników.
Przypomnijmy, że Polskie Przetwory to spółka powstała na bazie Kujawskich Zakładów Przemysłu Owocowo-Warzywnego. Znana jest głównie z ketchupu „Dworskiego”.
Wideo: INFO Z POLSKI odc.17 - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju
