Włodarz zwraca uwagę, że coraz więcej lokalnych firm widzi korzyści z uczestnictwa w projekcie, który zainaugurowany został prawie półtora roku temu. Co najważniejsze, korzyści płynące z inicjatywy widzą też sami inowrocławianie, których coraz więcej wnioskuje o wystawienie karty. Obecnie posługuje się nią i ze zniżek korzysta 5118 mieszkańców. Z projektem związane są umowami 43 firmy i przedsiębiorstwa.
Ratusz właśnie zawarł porozumienia z kolejnymi podmiotami gospodarczymi, które oferować będą posiadaczom Karty Inowrocławianina zniżki przy zakupach i wykonywanych usługach.
Wśród nich jest sklep Sylwii Pińskiej "Do przodu" przy ul. Świętego Ducha 13. Karta pozwoli na dokonanie tam zakupów z pięcioprocentową i dziesięcioprocentową zniżką. Rabat w wysokości 10 procent na zabiegi rehabilitacyjne gwarantuje Centrum Medyczne "Sir Med" w siedzibie przy ul. Staropoznańskiej 131-133.
12 procent taniej zapłacą posiadacze Karty Inowrocławianina za nierefundowany sprzęt w sklepie medycznym "Zdrowie" przy ul. Narutowicza 52, prowadzonym przez firmę "Nikita" Marzeny Jakielaszek. Z kolei za pierwszy zabieg w gabinecie rehabilitacyjnym Piotra Hadowskiego przy ul. Kamiennej 82 w Inowrocławiu pacjenci zapłacą 50 procent mniej.
Wszelkie szczegóły dotyczące Karty Inowrocławianina można znaleźć na stronie internetowej www.inowroclaw.pl. Znajduje się tam także wykaz firm, które już przystąpiły do projektu. Zamieszczono tam również listę punktów, w których można składać wnioski o wydanie karty.
Kartę mogą otrzymać osoby, które mieszkają w Inowrocławiu i składają deklaracje podatkowe w miejscowym Urzędzie Skarbowym. Jest ona wydawana osobom dorosłym, na ich wniosek, a osobom powyżej 7 i poniżej 18 roku życia na wniosek rodziców. Dzieci do 7 roku życia korzystają z kart rodziców.
Giełda Pacy "Work Park" w BCTW w Bydgoszczy.
