Porażki piłkarek z Pruszcza i Przechowa

Piłkarki Wdy/Strażak Przechowo przegrały z rezerwami pierwszoligowego Unifreeze Górzno 1:8 (0:2) Sławomir Wojciechowski
7. kolejka nie była szczęśliwa dla piłkarek z regionu mutacji Grudziądz. Wszystkie trzy drużyny zanotowały porażki.

W hicie kolejki Start Pruszcz przegrał z Gwiazdą Kania Toruń 0:1 (0:1). Jedyny gol padł w 27. min. po strzale Agnieszki Pen-cherkiewicz. Gospodynie zagrały w osłabieniu bez filaru obrony Agnieszki Kufel (wróci do gry dopiero wiosną) i Dominiki Stanie-lewicz. Inicjatywa przez większość spotkania była po stronie liderek z Torunia. Pruszczanki odgryzały się kontrami.

- Bardzo dobrze spisywała się w bramce Kasia Rasz, a Monika Gregorczyk godnie zastępowała Agnieszkę Kufel w defensywie - ocenił na drużynowym profilu na FB trener Startu Kamil Mykowski. - Nam udało się przeprowadzić kilka kontrataków lewym skrzydłem za sprawą Natalii Zyś. Jednak najgroźniejszą sytuację przed przerwą stworzyła Angelika Szkudlarek, trafiła w słupek. Na początku 2. połowy kontuzja odnowiła się Monice Gregorczyk, co jeszcze bardziej skomplikowało nam grę. Dziewczynom należą się wielkie brawa za bardzo dobre wywiązanie się z założeń taktycznych.

W kiepskich nastrojach i z bagażami bramek z wyjazdów wróciły piłkarki z Grudziądza i Przechowa. Wisła Grudziądz uległa WAP Włocławek 0:8 (0:4). Trener Dawid Staszewski miał do dyspozycji zaledwie 11 zawodniczek. Na silne rywalki okazało się to zdecydowanie za mało.

Z kolei Unifreeze II Górzno rozgromiło Wdę/Strażak Przechowo 8:1 (2:0). O tak wysokiej porażce zdecydowały słaby początek i koniec 2. połowy. Wówczas gospodynie w ciągu kilku minut strzelały po trzy bramki z rzędu. Honorowego gola dla Wdy/Strażak zdobyła w 65. min. Oliwia Rogalska (na 1:5).

Inne wyniki 7. kolejki: FUKS Wielowicz - Viking Aleksandrów Kujawski 3:2 (0:2), GLKS Anmar Osielsko - IKKP Noteć Inowrocław 0:11 (0:5), Tucholanka Tuchola - Tęcza Bydgoszcz 6:2 (3:2), Kobiecy KP II Bydgoszcz - Spójnia Białe Błota 4:1 (0:0).
Kolejne mecze - sobota: Tęcza - Bydgoszcz - Start (14). Niedziela: Wda/Strażak - WAP Włocławek (15), Wisła - Tucholanka (16).

1.Gwiazda Toruń 7 19 46-5

2.Noteć Inowrocław 7 18 28-7

3.WAP Włocławek 6 15 36-7

4. Start Pruszcz 7 13 20-6

5.Unifreeze II Górzno 7 13 23-18

6.Wisła Grudziądz 7 11 18-18

7.Tucholanka Tuchola 7 10 19-19

8.Tęcza Bydgoszcz 7 9 22-21