- Właśnie ruszył nabór chętnych do projektu zakładającego aktywizację ruchową osób z grupy 50 plus - zachęcał do udziału prezydent Malinowski. - Zajęcia będą odbywały się trzy razy w tygodniu w pięciu szkołach na terenie miasta.
Z kolei rada seniorów zapowiada, że wkrótce ruszy cykl programów w lokalnej telewizji poświęconej profilaktyce zdrowotnej osób starszych.
Seniorzy lubią się także zabawić. I już 15 września szykuje się niecodzienna impreza. - Zarówno mieszkańców Grudziądza jak i gminy zapraszamy na marinę, na wspólne świętowanie Dnia Seniora - mówił Tomasz Szymański, poseł PO. - Główną atrakcją będzie potańcówka w stylu retro, którą poprowadzi wnuk Mieczysława Fogga, Michał Fogg. Wstęp bezpłatny.
Impreza rozpocznie się przemarszem spod Flisaka na Marinę. Potrwa w godz. 13-18. Gościnnie wystąpią seniorzy z Ciechocinka. Potańcówkę zaplanowano w godz. 16 - 18.
Więcej tutaj: