MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Poważne zmiany wewnątrz i na zewnątrz

Małgorzata Grosman
W Zespole Szkół Specjalnych w Świeciu trwają prace przy budowie nowego boiska, które będzie mieć nawierzchnię ze sztucznej trawy.
W Zespole Szkół Specjalnych w Świeciu trwają prace przy budowie nowego boiska, które będzie mieć nawierzchnię ze sztucznej trawy.
Jak zwykle latem, choć uczniowie nawet nie myślą jeszcze o lekcjach, w szkołach tętni życiem. Wakacje to czas wielkich remontów.

Szkoła Podstawowa w Gru-cznie szykuje na początek roku szkolnego wielką i... kolorową niespodziankę dla swych uczniów. Dwie sale zostaną wymalowane w barwne wzory i już zupełnie nie będą przypominać typowych klas lekcyjnych. - To inicjatywa nauczycielek wychowania zintegrowanego i rodziców - wyjaśnia Małgorzata Gu-ziewicz, dyrektor placówki. - Jestem bardzo zadowolona i dumna, że mam takich nauczycieli. Niezbędne do tych prac farby zakupiła szkoła.

Poważne zmiany wewnątrz i na zewnątrz

W Gimnazjum nr 3 w Świeciu, w czasie tegorocznych wakacji dokończą ocieplanie budynku. Ocieplono już ściany i dach zaplecza sali gimnastycznej, a na dachu ułożono świeżą papę. W ciągu najbliższych kilku tygodni styropian i specjalny klej pokryć mają resztę budynku. Prace te będą w sumie kosztować około 40 tys. złotych.
Ale to nie wszystko. - Malujemy też 4 sale lekcyjne i wymieniamy w nich oświetlenie - nie ukrywa radości Renata Adam-ska, dyrektor placówki. - Przed wakacjami wymieniliśmy też prysznice przy sali gimnastycznej i w jednej z łazienek. Malowanie sal, wymiana oświetlenia i pryszniców pochłonęły w sumie 33 tysiące złotych.

Orlik w Warlubiu

A i na tym być może remont szkoły tego lata się nie zakończy. Pani dyrektor marzy się jeszcze wymiana oświetlenia w sali gimnastycznej, ale ewentualna decyzja w tej sprawie zapadnie bliżej końca wakacji. - Muszę zobaczyć, ile pieniędzy pozostanie mi po zakończeniu prac - tłumaczy pani dyrektor i dodaje, że placówki oświatowe z gminy świecie bardzo dobrze wypadają pod względem stanu budynków w porównaniu ze szkołami z innych gmin. - Miasto dba o nas - podsumowuje.
W czasie wakacji powinna rozpocząć się budowa Orlika przy Zespole Szkół w Warlubiu. - Pieniądze zostały już przyznane, czekamy więc na początek prac - mówi Maria Jankowiak, dyrektor szkoły podstawowej. - Ze swej strony planujemy ogrodzenie szkoły, malowanie i wymianę zużytego wyposażenia.
Wcześniej wymienione zostały już okna w placówce, budynek nie wymaga też ocieplenia. Dlatego można było skupić się na odmalowaniu sal, wymianie wykładzin. Część zmian związana jest z koniecznością przeorganizowania pracy szkoły. Od nowego roku szkolnego, działający przy placówce oddział przedszkolny podzielony zostanie na dwie grupy. Wcześniej trzy, cztero i pięciolatki bawiły się razem, teraz pięciolatki trafią do osobnego oddziału. To właśnie dla nich wygospodarować trzeba było salę, przygotować wykładziny, szafki i inne wyposażenie.

Malowanie korytarzy

Znacznie mniejszy zakres prac zaplanowano na tegoroczne lato w Bukowcu. Tutejsza szkoła na materiały przeznaczone do wymalowania wszystkich szkolnych korytarzy przeznaczyła 5 tys. złotych. - To była nasza najpilniejsza potrzeba - wyjaśnia Łucja Ludkiewicz, dyrektor szkoły.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska