Od zawsze wiadomo, że nic nie zastąpi praktyki. Dzięki Lokalnej Grupie Działania "Nasza Krajna" w ramach projektu "Ja też mogę - podnoszenie umiejętności oraz kwalifikacji zawodowych uczniów szkół z terenu powiatu sępoleńskiego" na wakacyjne praktyki wybrało się 40 młodych ludzi.
- Głównym celem projektu jest zwiększenie kwalifikacji zawodowych i podniesienie zdolności do zatrudnienia 40 uczniów z sześciu szkół zawodowych i techników z powiatu sępoleńskiego - mówi Ewa Czapiewska-Siekierka, wiceprezeska "Naszej Krajny", która przyjęła pod swoje skrzydła stażystkę Karolinę Szyling z Więcborka na praktyki w Biurze Rachunkowym "Ekspert".
Przeczytaj także: Po tych studiach najłatwiej o dobrą pracę
Praktykantka naukę bardzo sobie chwali. Opiekunka także. - Jestem z niej bardzo zadowolona - zdradza pani Ewa. - To bardzo ambitna dziewczyna, która chce się uczyć i robi to bardzo szybko. Jest solidnym pracownikiem, a mnie współpraca z kimś, kto chce się nauczyć czegoś nowego, zawsze daje dużą satysfakcję.
Na praktyki wybrali się mechanicy, technicy drogownictwa i budownictwa, a także kelnerzy, recepcjoniści, pracownicy administracyjno-biurowi oraz informatycy. W ramach projektu są indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym oraz warsztaty przygotowujące do odbycia stażu.
Każdy uczestnik jest kierowany na płatny ze środków unijnych miesięczny staż w lipcu lub w sierpniu.
Otrzymuje najniższą krajową pensję, zwrot kosztów dojazdu i badań lekarskich, szkolenie BHP oraz ubezpieczenie. Dostaje też odzież roboczą w zależności od miejsca, w którym będzie pracował.