https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Powiat sępoleński zamierza reaktywować nieczynną linię kolejową?

Sandra Szymańska
Radni powiatu sępoleńskiego uznali za zasadny wniosek mieszkańca, który postuluje o remont nieczynnej linii kolejowej nr 281 z Chojnic do Nakła i przystanków kolejowych
Radni powiatu sępoleńskiego uznali za zasadny wniosek mieszkańca, który postuluje o remont nieczynnej linii kolejowej nr 281 z Chojnic do Nakła i przystanków kolejowych fot. Marcin Misiak
Radni Rady Powiatu Sępoleńskiego uznali za zasadny wniosek mieszkańca dotyczący wystąpienia samorządu do rządu i zarządu PKP o remont nieczynnej linii kolejowej nr 281 Chojnice – Nakło i przystanków kolejowych.

Zobacz wideo: W Bydgoszczy trwa budowa mostów. Miasto stoi w korkach

Na początku września do Starostwa Powiatowego w Sępólnie wpłynął wniosek mieszkańca Więcborka, by rada wystąpiła z wnioskiem do rządu i zarządu PKP PLK o objęcie remontem w latach 2022-2023 linii kolejowej nr 281 na odcinku Kcynia-Nakło-Mrocza-Więcbork-Sępólno-Kamień-Ogorzeliny pod kątem przewozów pasażerskich oraz przystanków kolejowych na koszt PKP.

Wniosek trafił do komisji skarg, wniosków i petycji. Ta zaopiniowała wniosek pozytywnie.

- W toku postępowania komisja jednogłośnie ustaliła, że wniosek jest zasadny. Powiat od lat boryka się z problemem wykluczenia komunikacyjnego. Linia nr 281 nie funkcjonuje od ponad 20 lat. W związku z czasową i ilościową likwidacją połączeń autobusowych na terenie naszego regionu, reaktywacja pasażerskich połączeń kolejowych jest zasadna. Rada Powiatu w Sępólnie postanawia uwzględnić wniosek – argumentowała Agnieszka Seydak, przewodnicząca komisji skarg, wniosków i petycji.

Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie rozpatrzenia tego wniosku i uwzględnieniu go.

Przypomnijmy, że jeszcze na początku września była mowa o działaniach zmierzających do budowy linii kolejowej z Chojnic do Bydgoszczy przez Kamień, Sępólno, Więcbork, Sośno i Koronowo z Programu Kolej Plus. Temat upadł, ponieważ samorządy zaangażowane w projekt nie uzbierały kwoty 800 tys. zł potrzebnej na sfinansowanie studium planistyczno-prognozowego. Gmina Koronowo jako lider projektu unieważniła przetarg na wykonanie dokumentacji, tym samym wycofując się z programu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Motoryzacja

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska