Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Powiat sępoleński zwiększa udziały dla szpitala w Więcborku

Sandra Szymańska
Sandra Szymańska
Maria Kiełbasińska, prezes spółki Novum-Med
Maria Kiełbasińska, prezes spółki Novum-Med Sandra Szymańska
Rada Powiatu Sępoleńskiego zdecydowała o zwiększeniu kapitału zakładowego dla szpitalnej spółki Novum-Med o kwotę 363 tys. zł. Chodzi o dokończenie standaryzacji kilku oddziałów.

Powiat sępoleński musi dostosować Szpital Powiatowy w Więcborku do wymogów przepisów prawa. Chodzi o realizację unijnego projektu „Podniesienie jakości świadczonych usług poprzez rozbudowę , przebudowę i wyposażenie Szpitala Powiatowego w Więcborku – Szpital 2018-2020”. Dotyczy standaryzacji oddziału wewnętrznego, ginekologicznego, położniczego, noworodkowego i dziecięcego. Wartość tego projektu to nieco ponad 4 mln zł. W połowie projekt finansowany jest przez dotację z Unii Europejskiej za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, resztę dokłada powiat sępoleński i spółka Novum-Med.

Radni powiatu sępoleńskiego na dalszą realizację projektu wyrazili zgodę na podwyższenie kapitału zakładowego spółki prowadzącej szpital o kwotę 363 tys przez objęcie przez powiat 726 nowych udziałów po 500 zł każdy. Samorząd po raz trzeci zwiększa udziały spółki na ten cel. W 2018 i 2019 roku powiat przekazał 1,7 mln zł, wkład własny spółki to prawie 263 tys. zł.

- Zwiększenie udziałów przeznaczone jest na zadania inwestycyjne, polegające na przystosowaniu szpitala do wymogów przepisów prawa i przez to podniesienie jakości świadczonych usług. Inwestycje, które szpital będzie prowadził, a właściwie już prowadzi, dotyczą standaryzacji oddziału wewnętrznego, ginekologicznego, położniczego i dziecięcego – mówi skarbnik powiatu Władysław Rembelski.

Jeśli przekazana kwota okaże się większa, niż wykaże to przetarg, będzie przeznaczona na pozostałe oddziały.

Szpital na plusie

Na ostatniej sesji rady powiatu Maria Kiełbasińska, prezes spółki Novum-Med przekazała, że 2019 rok spółka zamknęła zyskiem w wysokości 45 tys. zł. To dobra informacja, zwłaszcza że poprzedni rok był stratny o kwotę 440 tys. zł. Spółka od zarządu powiatu uzyskała absolutorium. - Zysk przeznaczymy na dalsze inwestycje – zaznaczy Kiełbasińska.

Trwa głosowanie...

Czy chodzisz do lekarzy-specjalistów w ramach NFZ czy prywatnie?

Warto również podkreślić, że w ostatnim czasie więcborski szpital otrzymał duże wsparcie ze strony Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Darowizny przekazane przez fundację opiewają na kwotę ponad 518 tys. zł. - Zakup sprzętu o tej wartości daje pogląd, jaka ilość sprzętu została przekazana przez WOŚP dla szpitala. A to tylko ostatni czas, ten i poprzedni rok. W poprzednich latach również otrzymywaliśmy sprzęt od fundacji – mówi prezes Maria Kiełbasińska.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Opaska na depresję - to może być przełom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska