W grudniu ub. r. radni zatwierdzili rozkład godzin pracy aptek w powiecie tucholskim.
Uchwałę cofnęła w lutym tego roku wojewoda, bo uznała, że złamano prawo, ustalając, że dyżury nocne, w święta i dni wolne według ustalonego grafiku pełnione będą tylko do godz. 24. Po kilku miesiącach samorządowcom udało się dojść do porozumienia z właścicielami aptek.
Najlepsze artykuły za jednym kliknięciem. Zarejestruj się w systemie PIANO już dziś!
W kwietniu ówczesna naczelnik Sylwia Sobczak informowała zarząd, że po spotkaniu z właścicielami aptek “rozstrzygnięta została sprawa zapewnienia mieszkańcom powiatu tucholskiego dostępności do świadczeń w porze nocnej". Ostatecznie, stosowną uchwałę podjęto dopiero we wrześniu.
W styczniu i lipcu każdego roku dyżury pełnić będzie apteka Asklepios (ul. Pocztowa 1), lutym i sierpniu - Millenium (Świecka 31), w marcu i wrześniu - Panaceum (Piastowska 25/31), w kwietniu i październiku - Wracam do Zdrowia (ul. Warszawska 15), w maju i listopadzie - Dbam o Zdrowie (Ks. ppłk. Józefa Wryczy), a w czerwcu i grudniu - Remedium - (al. LOP 10a). Podczas dyżurów apteki będą pracować w rytmie całodobowym, czyli od godz. 8 pierwszego dnia miesiąca do godziny 8 pierwszego dnia następnego miesiąca. Dyżurować będą wyłącznie tucholskie apteki.
Przeczytaj także: NFZ sięga po zapasy. Ile pieniędzy trafi do kujawsko-pomorskiego?
Dodajmy, że sprawą zajął się już prokurator. Zaniepokojony, że nadal nie ma dyżurów nocnych - do dziś są jedynie do godz. 24 - a do tego na podstawie uchwały zarządu z 2008 r., we wrześniu skierował pismo do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.
Czytaj e-wydanie »