Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Powódź w Toruniu - sprawdź aktualną sytuację na drogach

PL/ torun.pl
Woda podeszła pod mury starówki, ale nie wyrządziła szkód
Woda podeszła pod mury starówki, ale nie wyrządziła szkód fot. Lech Kamiński
Woda opada, ale bardzo powoli. Drogowcy nadal nie otworzyli części zamkniętych na czas powodzi ulic. Sprawdź jakich.

www.pomorska.pl/torun

Więcej informacji z Torunia znajdziesz na podstronie www.pomorska.pl/torun

Nadal w lewobrzeżnej części Torunia nie jest przejezdny wiadukt Podgórska-Kujawska.

Zamknięty dla ruchu jest odcinek ulicy Popiełuszki i Rudackiej.

W Kaszczorku ulica Turystyczna jest zamknięta na odcinku od Wieżowej do zjazdu z ulicy Przy Skarpie. Uwaga kierowcy, którzy mimo zakazu ruchu jeżdżą Turystyczną: straż miejska i policja bezwzględnie karze za to mandatami.

Podobnie jest na tzw. "półce" za wiaduktem na Pl. Armii Krajowej - tam od rana stał patrol policji zatrzymujący kierowców łamiących zakaz wjazdu.

Na Bulwarze Filadelfijskim ruch odbywa się na odcinku od Warszawskiej do Żeglarskiej. Nadal nie jest możliwy zjazd z mostu drogowego na Bulwar Filadelfijski.

- Nie powinniśmy obawiać się dalszego wzrostu poziomu Wisły, ale musimy liczyć się z jej powolnym opadaniem. Niestety dłużej utrzymująca się woda spowoduje dużo zniszczeń - powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski na środowej konferencji w Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Stan wody wynosił dziś 810 cm i powoli maleje. 22 żołnierzy wzmacnia wał w Nieszawce. Patrole Straży Miejskiej monitorują tereny zalewowe. Wciąż trwa ewakuacja, ponieważ niektórzy mieszkańcy nie spodziewali się tak długotrwałego utrzymywania się wysokiego stanu wody i dopiero teraz podjęli decyzję o opuszczeniu swoich siedlisk. Są to jednak tylko pojedyncze przypadki.

Od poniedziałku wydawana jest chloramina w dwóch punktach w Sanepidzie (Szosa Bydgoska 9 i przy ul. Kopernika 1). Będą jej potrzebować właściciele ponad 3 tys. ogródków działkowych na terenie Torunia. - Sanepid bada również wodę z toruńskich ujęć - poinformowała Hanna Wolska z Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Toruniu. - Wielu mieszkańców zgłasza się do nas indywidualnie celem przebadania wody. Wodę pitną działkowcy powinni dowozić z wodociągów, a nie korzystać z prywatnych studni - podkreśliła Wolska.

Osoby poszkodowane mogą zgłaszać się po pomoc finansową do MOPR. - Nie ma żadnych obaw, że zabraknie na to pieniędzy w budżecie. Są one zagwarantowane przez wojewodę - zapewniła Magdalena Flisykowska-Kacprowicz, zastępca skarbnika miasta.

Udostępnij

Kup Gazetę Pomorską przez SMS - kliknij

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska