Elias Elomaa (25 lat, 182 cm) nie jest postacią nową w toruńskim hokeju. Napastnik rozegrał dziesięć meczów, notując na koncie po 5 goli i asyst. Teraz w klubie liczą, że jego wpływ na wyniki zespołu będą jeszcze większe. Ostatni sezon fiński napastnik, który może grać zarówno jako środkowy, jak również skrzydłowy, spędził w fińskiej Mestis. W barwach Heinolan Peliitat rozegrał 59 meczów i zdobywając 31 punktów (10 goli, 21 asyst).
Elomaa jest siódmym obcokrajowcem w drużynie trenera Teemu Elomo. Wcześniej kontrakty podpisali bramkarz Ervīns Mustukovs, obrońcy Jesse Ahonen i Wołodymyr Ałeksiuk oraz napastnicy Niki Koskinen, Mark Viitanen, Ilja Korenczuk i Iwan Sawczenko.
Toruńska drużyna jeszcze w budowie, a kibice poznali plan sparingów. KH Energa przed sezonem rozegra sześć meczów: najpierw cztery z Zagłębiem Sosnowiec, a przed startem PHL najważniejszymi testami będą spotkania z Unią Oświęcim i GKS Tychy.
Plan sparingów KH Energi Toruń
- 11.08.2022 Zagłębie Sosnowiec – KH Energa Toruń
- 12.08.2022 Zagłębie Sosnowiec – KH Energa Toruń
- 23.08.2022 KH Energa Toruń – Zagłębie Sosnowiec
- 24.08.2022 KH Energa Toruń – Zagłębie Sosnowiec
- 01.09.2022 Re-Plast Unia Oświęcim – KH Energa Toruń
- 02.09.2022 GKS Tychy – KH Energa Toruń
