https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Praca dla niepełnosprawnych

"echo dnia", opr. (maw)
sxc.hu
W arabskiej baśni hasło "Sezam" otwierało skarbiec Ali Baby. W projekcie Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, hasło "Furtka" jest przejściem ze stanu bezrobocia do zatrudnienia.

Ranking uczelni wyższych

Ranking uczelni wyższych (Nestle). Lubię, więc studiuję...

POPON otwiera furtki do pracy dla osób niepełnosprawnych. Symboliczna furtka pomaga zmienić stan uśpienia, bierności w stan aktywności i kreatywności. Zmienić zależność w samodzielność, pełną odpowiedzialność za własną przyszłość.

Warsztaty z psychologiem

Osoby niepełnosprawne, które przejdą przez przysłowiową "furtkę" staną się niezależne, uzyskają zatrudnienie. Od kilku lat POPON prowadzi wiele działań informacyjnych i szkoleniowych oraz pomaga osobom niepełnosprawnym w skutecznym znalezieniu pracy.

"Furtki do rynku pracy" funkcjonują przy 9 placówkach terenowych Organizacji i są zlokalizowane w największych miastach Polski. Każda osoba niepełnosprawna zakwalifikowana do projektu, uczestniczyć będzie w warsztatach prowadzonych przez wykwalifikowany i doświadczony personel (doradca zawodowy, psycholog, prawnik).

Stanowisko na miarę kwalifikacji

Każdy uczestnik otrzyma indywidualne wsparcie, nabędzie umiejętności autoprezentacji, konstruowania dokumentów aplikacyjnych, wraz ze specjalistami opracuje swój indywidualny plan działania.
W "Furtkach do rynku pracy", osoby niepełnosprawne znajdą odpowiednią dla siebie ofertę szkoleniową i edukacyjną.

Specjaliści fachowo ocenią predyspozycje osoby niepełnosprawnej i zaproponują odpowiednie dla niej stanowisko dopasowane do posiadanych kwalifikacji i możliwości wynikających z danego schorzenia. POPON zapewnia bezpłatne wsparcie doradcy zawodowego, pośrednika pracy, pracownika ds. świadczeń społecznych oraz prawnika .

Poznają siebie

Proces poradnictwa jest prowadzony w taki sposób, by każda osoba niepełnosprawna, mogła poznać siebie i uwierzyć we własne możliwości. Dzięki takim staraniom, za naszym pośrednictwem każdego roku blisko 1000 osób podejmuje zatrudnienie, a pracodawcy zyskują pracowników z odpowiednimi kwalifikacjami.

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

m
maciej
Witam serdecznie. mam znaczny stopien niepełnosprawnosci.od styczna zarejestrowany w pup w bydgoszczy.otrzymalem w tym czasie 1 telefon od posrednika pracy.zuz odmawia przyznania renty socjalnej.sprawa trafila do sadu okregowego w bydgoszczy..czekam i wegetuje.na lasce rodzicow.teraz kiedy odbiora pracodawcom dofinansowania....wogole nie znajde pracy ....a jest mi potrzebna jak powietrze...jestem mlody mam 34lata .szukam pracy oczekuje propozycji..... maciej pawlowski bydgoszcz tel 52 3633401 z powarzaniem maciej
m
michał
Niestety to jest gorzka prawda. Praca dla niepełnosprawnych i o zgrozo z wyższym wykształceniem jest tylko w sektorze prywatnym, a sektor państwowy oraz samorządowy ma tylko pracę dla swoich . Uwielbia płacić wyższą składkę na PFON. Może niepełnosprawny przejść wszelkie testy i rozmowy kwalifikacyjne i tak "sami swoi" zostaną do sektora państowego oraz samorządowego zostaną przyjęci. Nawet rozpiszę się po raz drugi konkurs, aby "swojaka" przyjąć do urzędu, podległego prezydentowi Bydgoszczy( co miałem okazję doświadczyć) Taka jest pomoc dla osób niepełnosprawnych w III RP.
~Bydgoszczanin~
Ta cała troska o niepełnosprawnych,to wielki pic na wodę.Kto pomoże osobie niepełnosprawnej mieszkającej na 4 piętrze?
Czy ktoś sprawdza w jakich warunkach pracuje niepełnosprawny? Jest firma w Osielsku produkująca farby.Warunki pracy
w tej firmie urągają wszelkim prawom etyki.Nikt do tej pory nie zainteresował się tym,że w tej firmie rocznie10 robotników
niepełnosprawnych jest zwalnianych.Są niedobrzy,czy raczej chodzi oto,żeby wobec tych ludzi nie wywiązywać się
ze zobowiązań które nakłada ustawa dla zakładów pracy chronionej. Na kopercie przeznaczonej dla niepełnosprawnej osoby
staje taryfa i nikt ze służb porządkowych nie sprawdza czy legitymacja którą wystawia na szybę,nie jest własnością
jakiegoś pociotka z rodziny.Nie chcą interweniować za zajęcie koperty przed Sądem Rejonowym i PZU na ulicy Toruńskiej
twierdząc że jest to teren prywatny,ale na pytanie czyj i czy widzieli księgę wieczystą nie potrafią odpowiedzieć nic,
albo mówią że to nie jest sprawa osoby interweniującej.Mam na myśli Policję i Straż Miejską.Takie przykłady można
przytaczać w nieskończoność.Miała wejść w życie ustawa, na podstawie której można byłoby karać za zajęcie koperty
nawet przed markietami.I co? Ano nic! Sejm woli zajmować się świętem trzech króli,zamiast swoimi obywatelami
którzy nieraz nie z własnej winy zostali kalekami.Raz w roku robi się pokazówkę jak to niby państwo dba o osoby
niepełnosprawne. Lepiej dajcie sobie i nam swięty spokój. Tą waszą "troską" robicie nam więcej szkody niż pożytku.
Robicie nam nadzieję,której nie macie zamiaru spełnić!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska