Centrum Komunikacji Klinicznej we współpracy ze Szpitalem Uniwersyteckim nr 2 im. dra Biziela, Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego oraz Centrum Medycznym Gizińscy oferuje pomoc psychologiczną pracownikom służby zdrowia. Wsparciedla nauczycieli jest prowadzone dzięki współpracy zespołu CKK i Miejskiego Ośrodka Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.
- Przez pierwsze dwa tygodnie naszych dyżurów skorzystało z nich kilkanaście osób, wszyscy to pracownicy opieki zdrowotnej. Część naszych współpracowników pracuje w szpitalach, udzielamy więc pomocy i wsparcia na miejscu, odzywają się także współpracownicy z dawnych miejsc pracy członków naszego zespołu z prośbą o możliwość dzwonienia w razie potrzeby - mówi dr Anna Ratajska, Pełnomocnik Rektora ds. Centrum Komunikacji Klinicznej w UKW.
- Co ciekawe, odebraliśmy też wiele telefonów i wiadomości z podziękowaniem za tę inicjatywę, która odebrana została jako bardzo potrzebna. Zdecydowaliśmy się więc o jej bezterminowym przedłużeniu. To, że teraz telefonów jest mniej, jest zjawiskiem całkowicie naturalnym. Pracownicy opieki zdrowotnej cały czas pracują w stanie ogromnego napięcia, ale nadal to „praca na adrenalinie”. Pojawia się coraz większe zmęczenie, złość i frustracja spowodowana brakami środków ochrony osobistej i sprzętu, bezradność. Wzmacnia je obawa o własne zdrowie i życie, lęk przed długotrwałym rozdzieleniem z najbliższymi oraz strach o nich. Mamy świadomość, że najgorsze dopiero przed nami, że personel medyczny pracuje w stanie wielkiego stresu. Niestety, nadejdzie moment, w którym pomoc psychologiczna będzie jeszcze bardziej potrzebna… - stwierdziła dr Ratajska.
Jak skorzystać z konsultacji? Wystarczy wejść na stronę www.ckk.ukw.edu.pl. i przejść do kalendarze dyżurów psychologów dla nauczycieli oraz służby zdrowia, a następnie zadzwonić lub napisać maila.
