https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pracują z osobami chorującymi na depresję. I zdobyli wyróżnienie w plebiscycie "Nasze Dobre"

Rozmawiała Agnieszka Wirkus
- Leczenie w naszym ośrodku jest w pełni refundowane przez NFZ - mówi Jędrzej Giziński.
- Leczenie w naszym ośrodku jest w pełni refundowane przez NFZ - mówi Jędrzej Giziński.
- Jesienią zgłasza się do nas więcej osób z zaburzeniami depresyjnymi - rozmowa z Jędrzejem Gizińskim, prezesem Centrum Medycznego "Gizińscy" w Bydgoszczy.

- Centrum Medyczne "Gizińscy" otrzymało wyróżnienie kapituły w ubiegłorocznej edycji plebiscytu "Nasze Dobre" za Ośrodek Zdrowia Psychicznego. Przypomnijmy więc, jakie konkretnie usługi oferujecie pacjentom.

- Leczenie odbywa się u nas w nowoczesnym ośrodku. W jego skład wchodzi: oddział stacjonarny, oddział dziennej terapii, poradnia psychiatryczna oraz psychologiczna. Pacjenci uczestniczą w fototerapii, zajęciach sportowych, artreterapii oraz sesji w grocie solnej.

- W jakim stadium choroby najlepiej się do Was zgłosić i w jakich życiowych sytuacjach?

- Żeby terapia i pobyt na oddziale były skuteczne chory musi się do nas zgłosić w jak najwcześniejszym stadium choroby. Leczymy pacjentów zarówno z zaburzeniami natury psychicznej, problemami emocjonalnymi, stanami depresyjnymi, zaburzeniami snu jak i kryzysami życiowymi.

- Czy w takim okresie, jak jesień, która nawet dla zdrowego człowieka bywa depresyjna, przyjmujecie więcej pacjentów? Z jakimi objawami się zgłaszają?

- Tak. Przyjmujemy. O tej porze roku zgłasza się do nas więcej osób z zaburzeniami depresyjnymi. Częstym powodem depresji jest pogoda: mniej słońca, deszcz czy też wizja nadchodzącej zimy.

- Macie oddział dzienny oraz także szpitalny. Ile możecie przyjąć jednorazowo pacjentów na oddział stacjonarny?

- Jednorazowo na odział stacjonarny możemy przyjąć 16 pacjentów. Natomiast na obu oddziałach leczy się dziennie około 50 pacjentów.

- Jak długo chory u was przebywa? Na czym polega jego leczenie i terapia?

- Pacjenci w zależności od stadium rozwoju choroby przebywają u nas od 3 do 12 tygodni. Pobyt chorego może się przedłużyć po konsultacji z lekarzem kierującym. Program leczenia jest indywidualnie dostosowany do potrzeb pacjenta i służy szybkiemu powrotowi do zdrowia oraz szeroko pojętej aktywności życiowej. Ambicją naszego centrum jest łączenie nowoczesnych metod terapii biologicznej z leczeniem psychoterapeutycznym.

- Jesteście prywatną kliniką. Czy oferujecie również usługi w ramach kontraktu z NFZ?

- Leczenie w naszym ośrodku jest w pełni refundowane przez NFZ. Pacjenci są kwalifikowani do leczenia na podstawie skierowań wystawionych przez lekarza leczącego - zarówno psychiatrę, jak i lekarza POZ.

- Ile trzeba czekać na przyjęcie na oddział szpitalny?

- Staramy się zapewnić szybką pomoc i skrócić czas oczekiwania na przyjęcie do minimum. Oznacza to zwykle okres do dwóch tygodni - w przypadku oddziału dziennego - i nieco dłuższy w przypadku oddziału stacjonarnego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska