https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prezydent FIFA: Możemy tylko stanowczo potępić Super League, która jest zamkniętym sklepem, ucieczką od obecnych instytucji

Press Focus/x-news
Dwanaście klubów z Premier League, La Liga i Serie A założyło Superligę, co wywołało burzę w całym piłkarskim środowisku. Założycielami Superligi są: Arsenal, Chelsea, Tottenham, Manchester United, Liverpool, Manchester City, Real Madryt, Atletico Madryt, Barcelona, Juventus, Milan i Inter. Udziału w Super League odmówiły natomiast Bayern Monachium, Borussia Dortmund i Paris Saint-Germain. UEFA i FIFA grożą klubom wykluczeniem z krajowych i międzynarodowych rozgrywek w przypadku przystąpienia do Superligi.

- Jeśli zdecydują się pójść własną drogą, muszą liczyć się z konsekwencjami, są odpowiedzialni za swój wybór - powiedział prezes FIFA.

- Albo jesteś w środku albo wypadasz. Nie możesz być wykluczony w połowie - dodał Gianni Infantino na kongresie UEFA w szwajcarskim Montreux.

- Możemy tylko stanowczo potępić Super League, która jest zamkniętym sklepem, ucieczką od obecnych instytucji - podkreślił Szwajcar.

- Mamy nadzieję, że wszystko wróci do normy i zostanie załatwione z solidarnością i zgodnie z interesami krajowej, europejskiej i światowej piłki nożnej - zakończył Infantino.

Ilu obcokrajowców na dzień 24 lutego znajduje się w kadrach zespołów PKO Ekstraklasy? Odpowiedź brzmi: 174. Średnio w przybliżeniu to 11 obcych piłkarzy na jeden zespół. Powyżej średniej zdecydowanie Cracovia, zdecydowanie poniżej jeden z beniaminków. Grają tu piłkarze z Liberii, Kanady, Kosowa, Uzbekistanu, Ekwadoru, Wybrzeża Kości Słoniowej, Afganistanu czy USA. Zobaczcie, ilu konkretnie występuje w poszczególnych klubach. Uwaga: podium jest zupełnie inne niż to po 17. kolejce.

Obcokrajowcy w klubach PKO Ekstraklasy. Kto ma ich najwięcej...

od 7 lat
Wideo

Magazyn GOL 24 - podsumowanie kolejki Ekstraklasy

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska