Problem z gołebiami w Toruniu. - To, co się dzieje, jest nie do wytrzymania

(MF)
Problemy z gołębiami mieli również mieszkańcy Rubinkowa. Ptaki często przylatywały na balkony
Problemy z gołębiami mieli również mieszkańcy Rubinkowa. Ptaki często przylatywały na balkony Fot Jacek Smarz
Mieszkańcy Torunia nie są zadowoleni z dużej liczby gołębi, bo brudzą!

Czytelnicy z osiedla Dekerta w Toruniu sygnalizują problem z gołębiami, których bardzo dużo zadomowiło się między blokami. Powodem - jak twierdzą - jest fakt, że niektórzy mieszkańcy dokarmiają dzikie ptaki, wysypując na trawnik bardzo duże ilości ziarna.

- To, co się dzieje, jest nie do wytrzymania - informuje mieszkaniec ul. Dekerta. - Nie jestem wrogiem ptaków, ale na naszej ulicy moim zdaniem żyje kilkaset gołębi. Wielokrotnie ja i inni mieszkańcy próbowaliśmy rozmawiać z panem, który rozsypuje ziarno, ale na nic zdały się nasze wysiłki. Mieszkaniec jednego z wieżowców jak rozsypywał karmę, tak robi to do tej pory. Informowaliśmy spółdzielnię na różnych zebraniach o tym problemie oraz Straż Miejską. Być może były podjęte jakieś próby zaradzenia temu problemowi, ale najwyraźniej nieskuteczne, gdyż cały czas jest to samo. A nasze osiedle jest po prostu zabrudzone. Gołębie siedzą wszędzie. Na latarniach, parapetach, przewodach i co tu dużo mówić... bombardują. Zabrudzone są nie tylko chodniki, ale także samochody. Wygląda na to, że nic nie można z tym zrobić.

- Na tym osiedlu mieliśmy różne problemy z dokarmianiem gołębi - przyznaje wiceprezes MSM Sławomir Konieczka. - Kontaktowaliśmy się ze Strażą Miejską, a zwłaszcza z funkcjonującym w jej ramach eko-patrolem. Wspólnie rozwiązywaliśmy kilka problemów. Nie potrafię teraz powiedzieć, czy mamy do czynienia z tą samą sprawą, czy pojawił się jakiś nowy problem. Wiele osób, moim zdaniem w dobrej wierze, dokarmia gołębie, ale nie wszystkim się to podoba. W zabudowie wielorodzinnej w centrach miast nie do końca tak to może funkcjonować. Mieliśmy takie przypadki dokarmiania gołębi na trawnikach, gdy ktoś wysypywał duże ilości karmy. To jest swego rodzaju zaśmiecanie i w tych kategoriach do tego podchodzimy. Oczywiście zajmiemy się tą sprawą. Prosimy jednak mieszkańców o konkretny sygnał do spółdzielni.

Jak zapowiada Sławomir Konieczka, spółdzielnia będzie kontaktować się ze Strażą Miejska, by ten problem rozwiązać.

- W czerwcu nie mieliśmy żadnego zgłoszenia z tego osiedla, ale wcześniej zdarzały się już interwencje - mówi Jarosław Paralusz ze Straży Miejskiej. - Na Bartosza Głowackiego jeden z mieszkańców trzymał gołębie w domu. Dokarmiał je i one zanieczyszczały okoliczne balkony. Udało się dojść do porozumienia i ptaki zostały usunięte z mieszkania. Natomiast jeżeli problem powraca, prosimy o kontakt z nami. Podejdzie dyżurny, porozmawia. Będziemy starali się jakieś wyjście z tej sytuacji znaleźć.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

o
odzo

zapraszam na rubinkowo.masakra gruchaja od 4.00.brak słow.i nikogo to nie interesuje.a nie kazdy zdaje sobie z tego sprawe ze roznosza robactwo.A ODPLUSKWIANIE KOSZTUJE

a
abra

jeszcze jakiś debil biega po mieście z torbą ziarna i dokarmia

 

- nie mam nic przeciwko ptakom, sam zimą dokarmiam ptaki w ogrodzie, ale z tymi gołębiami to naprawdę przesada

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska
Dodaj ogłoszenie