Podczas sobotniej konwencji programowej partii Prawo i Sprawiedliwość przedstawiono między innymi program Mama plus. Na czym on polega, co na tym zyskamy i od kiedy będzie obowiązywał? Sprawdźcie.

Prawo i Sprawiedliwość chce wprowadzić szereg udogodnień dla kobiet w ciąży. Wśród nich nich znalazły się darmowe leki dla kobiet w ciąży, indywidualny tok nauczania dla studiujących mam, stypendia dla młodych kobiet, które zdecydują się na dziecko.

W porannej rozmowie RMF FM Michał Dworczyk mówił, że jest przekonany, iż darmowe leki dla kobiet w ciąży będą dostępne od stycznia 2019 roku.

Program „Mama Plus” ma być zachętą do posiadania większej liczby dzieci.

Wyprawka 300+ dla uczniów. Dla kogo? [ZASADY, REGULAMIN]

Mama Plus. Dla kogo?

W zapowiedziach nowego programu PiS mówi się o premii za szybkie urodzenie drugiego dziecka. Z programu Mama Plus skorzystają kobiety, które urodziły drugie dziecko w ciągu maksymalnie dwóch lat od momentu narodzin pierwszego dziecka.

Kobieta, która urodzi i wychowa minimum czwórkę dzieci, zdobędzie prawo do emerytury minimalnej. Aktualnie jest to 1029,80 zł brutto.

Szczegółów programu jeszcze nie ma.

W swoim sobotni (14 kwietnia) wystąpieniu była premier (obecnie wicepremier) Beata Szydło zdradziła, że wraz z minister Elżbietą Rafalską opracowywane jest rozwiązanie, zapewniające dodatkowe, bezpłatne urlopy wychowawcze dla kobiet. Trwają też prace nad zagwarantowaniem miejsc dla dzieci w żłobkach i przedszkolach.


"Chcemy wielkiej rozmowy z Polakami". J. Kaczyński zapowiedział spotkania PiS w ok. 700 miastach/TVN 24