O odwołaniu gminnych dożynek w Słupach władze Szubina poinformowały mieszkańców już pod koniec czerwca. Zrezygnowano nie tylko z występów i hucznej zabawy, ale także z przeprowadzenia konkursów dożynkowych. Wybrać się można tylko na dziękczynną mszę św., która odprawiona zostanie w parafii w Słupach w sobotę 12 września o godz. 11.
W gminie Mrocza decyzja o zrezygnowaniu z bogatego programu podjęta została dopiero w środę 5 sierpnia, po informacjach o rosnącej liczbie zachorowań. Jak poinformował nas Marian Wiśniewski, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy - dożynki odbędą się w Mroczy w sobotę 5 września w ograniczonej formie. Nie będzie zabawy, występów zespołów i koncertów. W mroteckim kościele odprawiona zostanie msza św. Po nabożeństwie na placu przy świątyni sołectwa zaprezentują wieńce i wypieki.
Więcej wiadomości z Nakła i okolic na www.pomorska.pl/naklo[/a]
Skromny scenariusz tegorocznego święta plonów - z powodu pandemii - także w gminie Nakło. Po raz kolejny gospodarzem dożynek mają być Suchary, wieś słynąca z tradycji kulinarnych. Uroczystość zaplanowano w niedzielę 30 bm. I tu w tym roku nie będzie występów i towarzyszących zwykle temu świętu atrakcji. - Stanie kilka stoisk. O godz. 10.30 odprawiona zostanie msza święta - usłyszeliśmy wczoraj w nakielskim magistracie.
W niedzielę 30 sierpnia zaplanowano także dożynki gminno-parafialne w Kcyni. O godz. 11.30 msza św. w kościele pw. św. Michała Archanioła. Po nabożeństwie na placu kościelnym ocena wieńców i obrzędy dożynkowe.
Najbardziej rozbudowany scenariusz dożynkowy w tym roku w Sadki. Do miejscowości tej wybrać się można 30 sierpnia na krajeńskie dożynki. Msza św. w kościele pw. św. Wojciecha rozpocznie się o godz. 11, potem na boisku sportowym widowisko plenerowe i rozstrzygnięcie konkursów na chleb i wieniec dożynkowy. Dzieci mogą liczyć na wesołe miasteczko.
