
- Okazuje się, że w Bydgoszczy mamy wiele wspaniałych terenów zielonych - dodaje Bożena Sałacińska. - Te spotkania miały dla naszych seniorów także walor poznawczy. Słuchacze KUTW, którzy mieszkają w dzielnicach, gdzie spacerowaliśmy, opowiedzieli nam o ważnych punktach na swoich osiedlach. Zwykle w spacerach uczestniczyło od 12 do 15 osób.

W czwartek (25 lutego) słuchacze KUTW także pieszo dotarli do Muzeum Wodociągów przy ul. Gdańskiej 242.

- Wyruszyliśmy z parku za pawilonem handlowym na Osiedlu Leśnym, bo nasze spotkanie też wypadło w czwartek, więc fajnie się to złożyło. Podtrzymaliśmy więc ten nasz zwyczaj - mówi Bożena Sałacińska.

Całe wydarzenie zakończyło się zwiedzaniem Muzeum Wodociągów. Przewodnikiem był dr Adam Kosecki. Spotkanie odbyło się w ścisłym reżimie sanitarnym.