Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Projekt Street View już realizują na Wiśle w regionie

oprac. AGW
Wisłę będzie można podejrzeć ze środka koryta i to bez zamoczenia nawet palca. Fundacja WWF realizuje pierwszy polski projekt Google Street View na rzece. Na odcinku od Włocławka do Torunia 19 czerwca pojawi się łódź z kamerą Google Trekker na pokładzie.

Google Street View pozwala na wędrówki po kraju bez ruszania się z domu. - Zdjęcia Street View to nie tylko fotografowanie miast czy wirtualne wycieczki po obiektach muzealnych, to również uchwycenie piękna natury - mówi Piotr Zalewski z Google Polska. Przed nami kolejny etap projektu Google Street View na rzece. Do oglądania z dowolnego miejsca na świecie Wisła będzie gotowa za kilka tygodni.

- Dzięki temu Mapy Google stają się wirtualnym atlasem i przewodnikiem po świecie o niemal nieograniczonych możliwościach. Można na przykład wybrać się na wirtualny spływ po największych rzekach: Amazonce pośrodku dżungli, czy Kolorado i Wielkim Kanionie. Dla akcji takich jak ochrona Wisły WWF Polska to najlepsze narzędzie do pokazania całemu światu jak piękne rzeki mamy w Polsce i szansa, aby zachować ten wyjątkowy widok dla kolejnych pokoleń - dodaje.

Każdy kto chce pomóc ocalić Wisłę może podpisać petycję przeciwko jej dewastacji na stronie godzinadlaziemi.pl.

Marcin Dorociński, ambasador WWF
Marcin Dorociński, ambasador WWF materiały organizatora

Ekipa Google Street View fotografuje dzikie fragmenty Wisły. Google Trekker zamontowany na łodzi, wykonuje zdjęcia przez cały czas trwania rejsów po Wiśle. Plecak posiada 15 aparatów, każdy skierowany jest w innym kierunku, co pozwala wykonywać panoramy 360 stopni. - Wisła to Królowa Polskich i Europejskich Rzek - zasługuje na to miano dlatego, że jej długie fragmenty zachowały wiele naturalnych cech - przekonuje Przemysław Nawrocki z Fundacji WWF Polska.

Rok 2017 został ogłoszony na mocy Uchwały Sejmu Rokiem Rzeki Wisły

Projekt Street View już realizują na Wiśle w regionie
materiały organizatora

- Porównywalnie wysoki stopień naturalności zachowała tylko jeszcze jedna wielka, europejska rzeka, Loara we Francji. Projekt fotografowania Wisły przy pomocy urządzenia Google Trekker ma pokazać piękno i naturalność tej rzeki, a przede wszystkim uświadomić, że Królowa Polskich Rzek jest dobrem każdego z nas i każdy powinien o nią dbać - mówi Przemysław Nawrocki.

Włocławek - Toruń to jeden z ostatnich tegorocznych etapów projektu Google Street View na Wiśle zainicjowany przez Fundację WWF Polska. Do tej pory zrealizowane zostały zdjęcia na Środkowej Wiśle – Góra Kalwaria - Warszawa - Twierdza Modlin, na górnym odcinku Wisły: Smolice - Kraków - Brzegi, a tuż przed Bożym Ciałem rozpoczną się zdjęcia na Środkowej Wiśle, na odcinku Piotrawin - Puławy.

wideo: x-news/TVN Meteo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska