W czwartkowy wieczór premierę miała książka "Boskie milczenie zakazana miłość". To najnowsze wydawnictwo autorstwa Wiesława Hawełko-Wizo, literata z Grudziądza. Ilustrowała je natomiast Natalia Klimczuk-Tabit.
Wydarzenie to miało niezwykłą oprawę: autorzy do Biblioteki Miejskiej w Grudziądzu weszli po czerwonym dywanie, a towarzyszyli im szczudlarze.
Przed biblioteką natomiast prezentowane były prace Natalii Klimczuk-Tabit.
Książka „boskie milczenie*zakazana miłość” to owoc pracy dwojga ludzi, których połączyły tożsame losy i spojrzenie na otaczający świat. Ludzi zafascynowanych sztuką, którzy przez nią opisują rzeczywistość. Jedno – obrazem, drugie – słowem. Oboje w indywidualny, osobisty sposób dzielą się z odbiorcą tym, co ich spotkało w życiu, z czym się nie zgadzają oraz w jaki sposób pojmują tu i teraz. To ich subiektywne światy zamknięte w słowach i obrazach.
Zdjęcia z promocji książki „Boskie milczenie zakazana miłość” zobacz w naszej galerii:
Wiesław Hawełko-Wizo – urodził się w roku 1954 w Lisewie. Współtwórca Grudziądzkiej Spółki Literacko-Plastycznej „Trynka”, założyciel Stowarzyszenia Grudziądzka Grupa Literacko-Kulturalna „ŚWIT”, organizator wielu spotkań literacko-artystycznych. Od 2012 r. prowadzi stronę „Wizo-czyta”. Dotychczas wydał drukiem m.in.: „Fiksum dyrdum czyli w podskokach po gminie”, „Słowa myślą kreślone”, „To było wczoraj”, „Grudziądz, jakim go widzę”, „Facecje. W sowim lesie”, „Rdzawki”.
Natalia Klimczuk-Tabit – urodziła się w 1969 roku w Grudziądzu. Obecnie mieszka i tworzy w Berlinie. Jest artystką iPad-ową. Malowanie zawsze było jej pasją, natomiast rozwój jej twórczości uaktywnił się w momencie osobistej tragedii, którą była choroba. To wtedy Natalia natknęła się na iPad Art., który pomógł jej uporać się z trudną sytuacją. Sztuka cyfrowa umożliwiła jej przeniesienie na zewnątrz świata jej uczuć.
Zdjęcia z promocji książki „Boskie milczenie zakazana miłość” zobacz w naszej galerii:
