Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przebudowa Zielonego Rynku we Włocławku nie będzie ukończona w terminie?

(goz)
wa
- Kiedy skończy się przebudowa Zielonego Rynku? - pytają zdenerwowani właściciele sklepów i zakładów usługowych. Mają bowiem wątpliwości, czy ta inwestycja zostanie oddana do użytku w terminie. Władze miasta też są zaniepokojone i grożą palcem wykonawcom.

Właściciele sklepów i zakładów usługowych na Zielonym Rynku mają dość przebudowy placu. - Gwałtownie spadają nam obroty! - alarmują. - Klienci u nas nie kupują, ponieważ nie mają gdzie zaparkować. Tracimy pieniądze i cierpliwość.
Przebudowa Zielonego Rynku to jedna z wielu inwestycji rozpoczętych w tym roku. Władze miasta obiecywały, że roboty zakończą się we wrześniu. Do tego czasu miała być m.in. zmodernizowana sieć kanalizacji sanitarnej i deszczowej, wybudowane nowe chodniki, położona nowa nawierzchnia jezdni, zamontowana fontanna, zmieniona tzw. mała architektura i układ zieleni.

Gdy prace na Zielonym Rynku rozpoczęły się, właściciele sklepów i punktów usługowych nawet cieszyli się. Niektórzy mówili wprost: - Dobrze, że plac się zmieni. Dzięki temu, że będzie ładniej, może więcej klientów do nas trafi.
Ale, gdy rozebrana została nie tylko nawierzchnia jezdni, ale i chodnik, a parking częściowo wyłączony, handlowcom zrzedły miny. Wioletta Lewandowska, właścicielka kwiaciarni "Viola" twierdzi, że z powodu przebudowy Zielonego Rynku w obroty w niektórych sklepach i punktach usługowych spadły o 80 procent. - Wielu moich klientów zrezygnowało na przykład z tak zwanej oprawy ślubnej, bo nie mogli podjechać samochodem do kwiaciarni - mówi.

Właściciele punktów handlowych i usługowych nie ukrywają, że wielu placówkom dochody nie wystarczają nawet na pokrycie zobowiązań podatkowych, opłacenie składek dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. I mają dość remontu. Tymczasem termin zakończenia inwestycji dobiega końca, ale tylko na papierze. Bo wiele prac nie jest jeszcze zakończonych. Nie ma gotowego parkingu, nowych nasadzeń, lamp. Wciąż nieprzejezdna jest Miedziana.

Ale władze miasta ostatnio pogroziły wykonawcom - konsorcjum, które utworzyły Przedsiębiorstwo Budowlano-Instalacyjne "Rembud" z Włocławka i Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Torunia. - Jeśli firmy nie wywiążą się z umowy, będą naliczane odsetki karne - mówi wiceprezydent Jacek Kuźniewicz.

Udostępnij

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska