Zasady Nabór wniosków, ogłoszony przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, o dofinansowanie projektów z poddziałania 8.1.1 PO KL trwa.
Zainteresowane instytucje muszą do końca listopada dostarczyć wypełniony wniosek, na który składają się cele oraz działania poparte budżetem i harmonogramem. Zostanie on oceniony. A po analizie wszystkich zgłoszeń sporządzona zostanie lista rankingowa, posortowana według liczby zdobytych punktów. Liczba miejsc jest ograniczona. Dofinansowanie otrzymają wnioski z najwyższą liczbą punktów.
Dla kogo? - Konkurs ten jest szansą na realizację projektów szkoleniowych odpowiadających na potrzeby konkretnej firmy z województwa kujawsko-pomorskiego – wyjaśnia Łukasz Jaworski, kierownik Regionalnego Ośrodka EFS w Toruniu. - Na dofinansowanie zgłoszonych wniosków przeznaczono kwotę 35 mln zł. Wnioski składać można w kancelarii Urzędu Marszałkowskiego do 30 listopada.
W ramach projektu zrealizować można ogólne i specjalistyczne szkolenia oraz doradztwo związane ze szkoleniami dla kadr zarządzających i pracowników przedsiębiorstw, a także doradztwo dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw (MMŚP), w tym dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, w szczególności w zakresie ekonomii, finansów, zarządzania zasobami ludzkimi lub rachunkowości.
Czytaj również: Sprawdź, czy jesteś innowacyjny!
Chcesz, aby Twój wniosek uzyskał dofinansowanie? Musisz spełnić kilka warunków. - Z uwagi na regionalny charakter wsparcia projekt musi być realizowany na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Ponadto uczestnikami projektu mogą być tylko osoby z tego obszaru. A projektodawca w okresie realizacji projektu musi prowadzić biuro na terenie naszego regionu. Można złożyć maksymalnie dwa wnioski o dofinansowanie.
Dodatkowe punkty za...
Jeśli spełnimy dodatkowe kryteria tzw. strategiczne, uzyskamy dodatkowe punkty. Wszystko zależy od grupy docelowej projektu. Na przykład gdy:
- Grupą docelową są pracownicy i/lub kadra zarządzająca podmiotów, które dotychczas nie skorzystały (w ramach projektów zamkniętych) z dofinansowania szkoleń lub doradztwa (15 punktów).
Czytaj: Internet dla małych i średnich przedsiębiorstw
- Dla pracowników mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MMŚP) i/lub kadry zarządzającej MMŚP. (10 punktów).
- Projekt zakłada realizację wsparcia szkoleniowego i/lub doradztwa z zagadnień o profilu technicznym dotyczącym jednej lub kilku z następujących branż: biotechnologiczna, budownictwo, chemiczna, elektroniczna, elektromechaniczna, elektrotechniczna, energetyczna oraz odnawialnych źródeł energii, informatyczna, logistyczna, meblarska, mechaniczna, metalurgiczna, poligraficzna, rolno-spożywcza i ekologiczna, teleinformatyczna, telekomunikacyjna, transport, branża medyczna, odnowa biologiczna. (10 punktów).
- Grupa stanowi co najmniej 40 procent osób należących do grupy wiekowej 50+ oraz w ramach projektu przewidziane jest objęcie wszystkich uczestników indywidualnym wsparciem (np. coaching, mentoring, szkolenia „1 na 1”), jako uzupełnienie szkoleń kompetencyjnych. (5 punktów).
Przeczytaj: MŚP. Darmowe warsztaty i konferencja dla chętnych
- Spełnienie tych dodatkowych kryteriów (jednego bądź kilku) nie jest obowiązkowe, daje jednak możliwość uzyskania dodatkowych punktów – wyjaśnia Jaworski.
- Do składania wniosków o dofinansowanie zachęcamy wszystkie instytucje, zarówno posiadające doświadczenie w tym zakresie jak również te, które jeszcze nie sięgały po fundusze unijne na realizację projektów – zachęca Łukasz Jaworski. - Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do skorzystania z pomocy Regionalnego Ośrodka EFS w Toruniu lub Bydgoszczy.
Uwaga, może wystąpić konieczność wniesienia tzw. wkładu własnego, np. 20 procent kosztów.
Rozpatrywane będą wnioski o dofinansowanie projektów o wartości minimum 50 tysięcy złotych.
Więcej informacji o projekcie udzielają konsultanci: - Regionalny Ośrodek EFS w Toruniu - Aleksandra Durys, 56 652 22 40;
- Regionalny Ośrodek EFS w Bydgoszczy – Aleksandra Kalocińska i Ewa Chmara, 52 322 67 81.
