Przewodnik dla dzieci i marszałkowski konkurs z nagrodami!

Joanna Wódkiewicz
Joanna Wódkiewicz

W jaki sposób Kopernik wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię? Czy gwiazdy mają kolory? Kto zajmuje się ich obserwowaniem? Co łączy fizykę z muzyką? Dlaczego chemia jest potrzebna komputerom? Na te i inne pytania będzie można znaleźć odpowiedź w publikacji Tu jest super, tu jest nauka!

PRZEWODNIK DLA DZIECI – JUŻ 26 MAJA W GAZECIE!

W piątek 26 maja w gazecie pojawi się dodatek specjalny – publikacja edukacyjna dla dzieci pt. Tu jest super, tu jest nauka! Jej motywem przewodnim będą nauki ścisłe, a punktem wyjścia – historia Mikołaja Kopernika, wielkiego astronoma, fizyka, matematyka, prawnika, ekonomisty, stratega wojskowego oraz wizjonera, który „wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię”.

Chociaż Mikołaj Kopernik jest z pewnością najbardziej znanym naukowcem pochodzącym z naszego regionu, warto wiedzieć, że nie jedynym! Na Kujawach i Pomorzu nauka czeka na każdym kroku – o czym będzie można przekonać się podczas lektury przewodnika.

KONKURS PLASTYCZNY Z NAGRODAMI

W naukową podróż przez województwo kujawsko-pomorskie wyruszymy z dwójką dziecięcych bohaterów przewodnika – Tolą oraz Jankiem. Razem z nimi lepiej poznamy Mikołaja Kopernika i innych naukowców z naszego regionu, zajrzymy w gwiazdy, a potem wrócimy na Ziemię, żeby zrozumieć prawa rządzące codziennością.

Na koniec zaprosimy najmłodszych mieszkańców regionu do wspólnych gier, zabaw oraz udziału w konkursie z nagrodami. Na młodych śmiałków, którzy wezmą w nim udział i przyślą nam prace na jeden z wybranych tematów, czekają atrakcyjne nagrody. Najciekawsze konkursowe pomysły nagrodzimy pakietami kopernikańskimi oraz kartami prezentowymi o wartości od 250 do 1000 złotych.

Więcej informacji o konkursie w przewodniku Tu jest super, tu jest nauka! – już 26 maja w gazecie!

Publikacja została przygotowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu

iPolitycznie - w jakim momencie w relacji polsko-ukraińskich jesteśmy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska