Przez Malachin i Stare Prusy przeszła trąba. Zniszczenia...

  Przez Malachin i Stare Prusy przeszła trąba. Zniszczenia ogromne

  Tekst i fot. Anna Klaman

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Przez Malachin i Stare Prusy przeszła trąba. Zniszczenia ogromne

  ©fot. Anna Klaman

  Czwartkowe popołudnie mieszkańcy Malachina, małej miejscowości pod Czerskiem, zapamiętają na lata. Zniszczenia są ogromne.
  Przez Malachin i Stare Prusy przeszła trąba. Zniszczenia ogromne

  ©fot. Anna Klaman


  - Co stało na trasie tej trąby nie mogło pozostać bez uszczerbku - mówi kobieta, która widziała ją na własne oczy z podwórka. - Szła z kierunku siedziby Nadleśnictwa Czersk, przeszła przez firmę "Sago", hurtownię materiałów budowlanych, a później przez gospodarstwa państwa Cysewskich i Pozorskich.

  Zniszczenia są ogromne. Na obu domach są zerwane dachy, strażacy pracowali wczoraj do późnych godzin nocnych, by je zabezpieczyć folią.
  W obu gospodarstwach zawalone są stodoły. Z drewnianych budynków pozostała kupka drewna. Na hurtowni materiałów budowlanych nie ma połowy dachu. - Żywioł porwał go kilkanaście metrów dalej - mówi Ludwik Czerniejewski, szef ochotników OSP z Rytla.

  Jak po pobojowisku wygląda na terenie firmy "Sago". Zerwało dach z hal produkcyjnych i biur, trąba wyrządziła też szkody wewnątrz. Właściciel firmy o mało co nie zginął od szkła z rozbitych okien. - Gdy przechodziła trąba, słyszałem świst, przypominający przejeżdżający pociąg - mówi stróż z "Sago".

  Na miejscu tragedii są już samorządowcy. Gwarantują pomoc od zaraz. Na szczęście, jak się dowiedzieliśmy część budynków była ubezpieczona.

  Więcej informacji już wkrótce...

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej