Puchar Polski kadetów w boksie. Turniej Miast Kopernikańskich w Grudziądzu

Redakcja
XXVII Turniej Miast Kopernikańskich, zarazem Puchar Polski kadetek i kadetów. Grudziądz, 20-23 września 2018 Maryla Rzeszut
Zakończył się 4-dniowy turniej w Grudziądzu Pięściarze z klubów woj. kujawsko-pomorskiego zdobywali medale w XXVII Turnieju Miast Kopernikańskich, zarazem Pucharze Polski kadetów. Walczyło prawie 180 kadetek i kadetów z klubów całej Polski.

Wśród kadetek z naszego regionu do finału dotarły i srebro zdobyły: Olimpia Konczalska (Pomorzanin Toruń, 46 kg) i Barbara Marcinkowska (Pomorzanin Toruń, w wadze 70 kg). Złote medale wywalczyły w wadze 52 kg Karolina Ampulska z Wdy Świecie i Wiktoria Woźniak (Łokietek Brześć Kujawski, 54 kg).

W finale w kat. wagowej 80 kg. Jakub Straszewski (KB Champion Włocławek) zdobył złoto. Pokonał w wyrównanej walce Jakuba Woźniaka z WKB Start Włocławek, który zdobył srebro. Ponadto srebrne krążki zdobyli także: Jacek Żuchowski z KB Gladiator Brodnica (63 kg) i Gumuryan Ashot z Gladiatora Brodnica (waga 80+).

Brązowe medale: Filip Lewandowski (KB Champion Włocławek, waga 50 kg), Filip Kamiński (WKB Start Włocławek, 52 kg), Mateusz Bielicki (WKB Start Włocławek, 80+) , Oskar Dembiński (CWZS Zawisza Bydgoszcz, 48 kg).

Pięściarze z regionu zdobyli medale w Pucharze Polski kadetów w Grudziądzu

Wśród wręczających medale, puchary i dyplomy był m.in. Maciej Sulęcki, polski pięściarz zawodowy. W zawodowej karierze Maciej Sulęcki wygrał 26 walk. Jest notowany na 10. miejscu w rankingu prestiżowego portalu BoxRec, w klasyfikacji bokserów wagi średniej.