W Wiśle nikt nie rzucił wszystkich kart na stół, ale wszystko wskazuje na to, że grupa trzymająca władzę w poprzednim sezonie rządzić będzie nadal. Na bardzo mocnego, mimo „tylko” 3. lokaty, wygląda obrońca Kryształowej Kuli i dwukrotny mistrz świata z Lahti Austriak Stefan Kraft. Do tego Stoch, Norweg Daniel Andre Tande i Niemiec Andreas Wellinger.
Puchar Świata w Skokach Narciarskich 2017/2018 [TERMINARZ - 23.11.2017]
Junshiro Kobayashi wygrał zawody Puchar Świata w skokach narciarskich w Wiśle. Dla Japończyka było to pierwsze zwycięstwo w karierze. Drugie miejsce zajął Kamil Stoch, a trzeci był Stefan Kraft. W czołowej dziesiątce uplasowało się aż czterech biało-czerwonych. Na 7. miejscu ex aequo zakończyli zawody Piotr Żyła i Stefan Hula, a 10. był Dawid Kubacki. Do finałowej serii awansował także Maciej Kot, który był dziewiętnasty.
Źródło:
TVN
Zawody z trybun oglądał prezydent Andrzej Duda. - Kamil nie zawiódł kibiców, organizacja była bardzo dobra. Myślę, że wszyscy są zadowoleni. Gratuluję organizatorom i mam nadzieję, że będziemy mieli na stałe otwarcie Pucharu Świata w Polsce - powiedział prezydent.
Teraz czas na zawody w Kuusamo. Liczymy znów na dobrą postawę Polaków, którzy tym razem od początku sezonu wydają się być w niezłej formie.
Skład kadry to: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot, Stefan Hula oraz Jakub Wolny.
Terminarz Pucharu Świata w Kuusamo
piątek
godz. 16 - pierwszy trening
godz. 17 - drugi trening
godz. 18 - początek kwalifikacji
sobota
14:45 - trening
16:15 - konkurs drużynowy
niedziela:
15:00 - trening
16:15 - konkurs indywidualny