Radni gminy Stolno ustalili, jak będą pracować przez pięć...

  Radni gminy Stolno ustalili, jak będą pracować przez pięć lat

  Monika Smól

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W składzie nowej Rady Gminy Stolno jest aż dziewięciu nowych rajców. Tyle samo „swoich ludzi” ma w tym gremium wójt. Stosunek pań do panów to 4:11

  W składzie nowej Rady Gminy Stolno jest aż dziewięciu nowych rajców. Tyle samo „swoich ludzi” ma w tym gremium wójt. Stosunek pań do panów to 4:11 ©Nadesłane

  Paweł Pudrzyński zastąpił Halinę Kołodziejek i został przewodniczącym Rady Gminy Stolno kadencji 2018-2023. W gminie są już po pierwszej sesji. Rozpoczynająca się kadencja potrwa pięć lat.
  W składzie nowej Rady Gminy Stolno jest aż dziewięciu nowych rajców. Tyle samo „swoich ludzi” ma w tym gremium wójt. Stosunek pań do panów to 4:11

  W składzie nowej Rady Gminy Stolno jest aż dziewięciu nowych rajców. Tyle samo „swoich ludzi” ma w tym gremium wójt. Stosunek pań do panów to 4:11 ©Nadesłane

  Przypomnijmy, wójtem gminy Stolno pozostaje, wybrany ponad 80 procent głosów, Jerzy Rabeszko.

  Z ugrupowania pierwszego w gminie mandat zdobyło dziewięciu radnych. Także dziewięciu - jest nowych. Jedynie w jednym okręgu nie startował poprzedni rajca. Jak już informowaliśmy, w skład Rady Gminy Stolno weszli: Marek Kaliszewski, Marek Matus, Paweł Pudrzyński, Sławomir Gross, Agnieszka Dobrotwór, Waldemar Domachowski, a także nowi: Zofia Janik, Mateusz Śliwiński, Ewa Moskal, Bartosz Ziółkowski, Piotr Kleszczyński, Tomasz Urbań-ski, Marian Gałązkiewicz, Ilona Linczowska oraz Adam Kocioł.

  Po ślubowaniu utworzyli nowe składy komisji  Podczas pierwszej sesji zarówno wójt, jak i radni, złożyli uroczyste ślubowanie.

  Pierwsze niespodzianki dla burmistrza. Na szczęście, miłe

  Szefem Komisji Rewizyjnej został Matus Marek. W pracy w niej wspierać go będą: Zofia Janik i Bartosz Ziółkowski.

  Funkcję przewodniczącego Komisji Zdrowia, Oświaty i Sportu pełnił będzie Sławomir -Gross. W skład tej komisji weszli ponadto Ilona Linczowska, Piotr Kleszczyński, Mateusz Śliwiński oraz Agnieszka Dobrotwór.

  Komisję Spraw Społeczno - Gospodarczych, najbardziej liczną spośród komisji rady gminy, tworzą: Tomasz Urbański, Ewa Moskal, Marek Kaliszewski, Marian Gałązkiewicz i Waldemar Domachowski. Na jej czele stanął Adam Kocioł.

  Komisja Skarg, Wniosków i Petycji Rady Gminy Stolno będzie pracowała pod nadzorem Ilony Linczowskiej. W jej skład wejdą też członkowie: Ewa Moskal i Mateusz Śliwiński.

  Przewodniczący Rady Gminy Stolno przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy wtorek - od godz. 15.30 do 16.30 - po wcześniejszym umówieniu się w Biurze Rady Gminy Stolno, w pokoju nr 9 lub dzwoniąc pod nr tel. 56 677 09 16.

  Radni ustalili także wynagrodzenie wójta.

  - Zostało ono na tej samej w wysokości, co dotychczasowe - mówi Anna Bochen, sekretarz Urzędu Gminy w Stolnie. - Wynosi ono 10.180 złotych. Składają się na nie: wynagrodzenie zasadnicze - 4700 złotych; dodatek funkcyjny - 1900 złotych; dodatek specjalny - 2640 złotych; dodatek za wieloletnią pracę w wysokości wynikającej z udokumentowanych okresów zatrudnienia tj. 20 procent wynagrodzenia zasadniczego - 940 złotych.

  Przewodniczący ma stałą dietę  - Dieta radnego jest wypłacana w naszej radzie za udział w posiedzeniu, czyli za każde posiedzenie. Natomiast przewodniczący rady ma dietę stałą - miesięczną - dodaje Anna Bochen. - Na najbliższej sesji będą ustalone wysokości diet radnych.

  W minionej kadencji radni gminy Stolno otrzymywali dietę za udział w posiedzeniu w wysokości: za udział w posiedzeniu komisji -190 złotych dla członka i 220 złotych dla przewodniczącego komisji.

  - Z kolei za udział w posiedzeniu rady - 190 złotych stanowiło uposażenie dla członka, a 220 złotych - dla wiceprzewodniczących - informuje sekretarz gminy Stolno. - Natomiast miesięczna dieta przewodniczącego jest stała i wynosi 1000 złotych.


  LICZ SIĘ ZE ŚWIĘTAMI - MIKOŁAJ DO WYNAJĘCIA.


  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze Dobre 2018