W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku ratownicy medyczni zatrudnieni są albo na etatach, albo na kontraktach. - Ostatnio podpisywane były nowe, korzystniejsze dla ratowników medycznych, kontrakty - mówi jeden z pracowników szpitala. - Niestety, dla etatowych ratowników medycznych podwyżki nie było. A zarabiamy mniej niż zatrudnieni na takich samych stanowiskach w szpitalach w Toruniu czy Bydgoszczy, a te szpitale również podlegają urzędowi marszałkowskiemu w Toruniu.
>> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<
Ratownicy medyczni z włocławskiego szpitala twierdzą, że dysproporcje w wynagrodzeniach pomiędzy ratownikami włocławskimi a toruńskimi i bydgoskimi sięgają kilkuset złotych.
Ale dysproporcje wynagrodzeń dotyczą także ratowników medycznych zatrudnionych we włocławskim szpitalu. - Kierowcy- ratownicy medyczni zarabiają o 450 złotych mniej niż ratownicy medyczni - mówi jeden z kierowców. I dodaje: - Dla dyrekcji szpitala jesteśmy tylko kierowcami, ale, na przykład dla prokuratury, już ratownikami medycznymi, którzy także ponoszą odpowiedzialność za pacjenta.
Ile konkretnie zarabia kierowca-ratownik medyczny zatrudniony na etacie we włocławskim szpitalu. - Wraz z dodatkiem stażowym na rękę otrzymuję miesięcznie 1400 złotych - przyznał jeden z nich.
Czy jest szansa na podwyżkę dla tej grupy pracowników? Z Markiem Bruzdowiczem, dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku, nie udało się nam wczoraj porozmawiać. Skontaktowaliśmy się natomiast z radnymi województwa, którzy zasiadają w Radzie Społecznej włocławskiego szpitala - Stanisławem Pawlakiem (SLD) i Wojciechem Jaranowskim (PiS).
- Na najbliższym posiedzeniu rady społecznej poruszę ten temat - zadeklarował radny Stanisław Pawlak. Natomiast Wojciech Ja-ranowski obiecał, że złoży interpelację w tej sprawie.
INFO Z POLSKI - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju