https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ratujemy chełmżyński Bioetanol - 9 kwietnia pracownicy i ich rodziny protestują przed Izbą Celną w Toruniu

agad
24 marca pracownicy Bioetanolu protestowali przed Urzędem Wojewódzkim w Toruniu
24 marca pracownicy Bioetanolu protestowali przed Urzędem Wojewódzkim w Toruniu Tomasz Czachorowski
"Ratujemy chełmżyński Bioetanol" - facebookowe hasło podchwycili internauci. Nawołują, by jak najwięcej osób zamanifestowało przed izbą celną.

9 kwietnia, o godzinie 11.30, przed Izbą Celną w Toruniu (ul. Mazowiecka 63), rozpocznie się protest przeciwko decyzjom celników, które w praktyce "skazują na śmierć" małą firmę Bioetanol AEG w Chełmży. "Zapraszamy wszystkich, którym zależy na dalszym funkcjonowaniu zakładu" - pisze na Facebooku Paweł Polikowski. "Udostępnijcie informację o wydarzeniu! Im będzie nas więcej, tym głośniej i większa szansa na cofnięcie niekorzystnych i krzywdzących decyzji urzędników celnych. Bo w grupie jest siła!"

ZOBACZ: Protest pracowników chełmżyńskiego Bioetanolu przed Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy [zdjęcia]

9 kwietnia przed godz. 11.00 przed firmą Bioetanol (ul. Bydgoska 4, Chełmża) zostanie podstawiony specjalny autokar - zabierze do Torunia pracowników i ich rodziny.

- Zaległa akcyza, którą musimy zapłacić to już nie 70, a 115 mln zł - podkreśla Krzysztof Grabowski,dyrektor Bioetanolu. -się tak niezależnie od tego, że naszej sprawie organy podatkowe pierwszej i drugiej instancji nie podjęły jeszcze żadnego prawomocnego rozstrzygnięcia w 13 toczących się postępowaniach. Obecnie izba celna celowo opóźnia wydanie decyzji, byśmy nie mogli się odwołać.

Obecność na poprzedzającej protest konferencji prasowej zapowiedzieli: przedstawiciele Rady Miasta Chełmża, Powiatu Toruńskiego, Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz partii politycznych.

Przypomnijmy, ten chełmżyński producent alkoholu etylowego z przeznaczeniem na wyroby chemiczne, musi zapłacić milionową akcyzę, ponieważ celnicy uznali, że z jego wyrobu da się wyprodukować alkohol do spożycia.2012 roku celnicy uważali zaś, że się nie da i wydali decyzję o zwolnieniu z podatku akcyzowego. Bioetanol ma zakaz produkcji, komornik zajął majątek i konto firmowe. Część załogi już straciła pracę.  

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

c
celnik
Będzie praca!! Dobra praca !! niejaki ryży, ten od "zielonej wyspy", nie zostawi was samym sobie!!on doskonale pamięta,że 2 razy głosowaliście na niego i przez ostatnie 7 lat gorliwie mu d.pę lizaliście!!teraz, razem z inwestorem z Katarusprowadzają do polski milion słoni, same samce!! Będziecie im jaja bujać!! Wyposażenie:stołek+tasiemka+kask ochronny, należy zabrać z domu!!w niedzielę nadgodziny!! aplikacje wypełniać i wysyłać na stronie:www,jajaslonia.pl ci ,którzy wytrwale lizali ryżemu d.pę, przez 7 lat, mają pierszeństwo.
o
obserwator
a czemy zarzadu bioetanolu  na tej pikecie nie ma?
siedza  w fotelach i dalej biora kase a zwykły ludzi kktórych najpierw gonią do roboty za głodowe stawki
a teraz wysyłaja na pikete ! 
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska