- Jesteście już zarejestrowani?
- W kwietniu Krajowy Rejestr Sądowy w Gdańsku nas zarejestrował i możemy już formalnie działać jako stowarzyszenie.
- Klub Abstynenta nie wystarczał?
- Po ponadrocznej działalności klubu i kontaktach z innymi organizacjami abstynenckimi wiemy, że stowarzyszenie może więcej. W klubie jest nas 30, a w stowarzyszeniu grupa założycielska liczy 19 osób. Mottem stowarzyszenia jest zdanie, że "Razem Raźniej to pokonywanie swoich problemów przy pomocy innych ludzi i korzystanie z ich doświadczeń". Jako klub nie mogliśmy się starać o dofinansowanie, mogliśmy liczyć tylko na hojność prezesa "Gemini" pana Eugeniusza Karpusa. Żeby wystąpić o dofinansowanie do miasta, musieliśmy mieć osobowość prawną.
- I ruszacie po fundusze?
- Oczywiście, biorę dokumenty z sądu i idę do pani Agnieszki Kortas-Koczur z miejskiej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych po obiecane pieniądze.
- Na co wam pieniądze?
- Zamierzamy dalej wspomagać uzależnionych od alkoholu i narkotyków, prowadzić programy profilaktyczne i edukacyjne o uzależnieniach. Chcemy też nawiązać współpracę z młodzieżą i innymi stowarzyszeniami abstynenckimi.
- Gdzie należy się zgłosić, jeśli ktoś ma problem z alkoholem czy narkotykami i chce pomocy?
- Działamy w Chojnicach przy ul. Młodzieżowej 25 - tam będzie siedziba stowarzyszenia "Razem Raźniej". Natomiast Klub Abstynenta czynny jest w środy od 16.00 do 18.00 i w piątki od 13.00 do 15.00 w blaszaku przy Młodzieżowej 35 w pokoju nr 7.