Red Devils Chojnice przegrali. Marwit Toruń awansował do ekstraklasy! [wideo]

(OLO), (JP)
Wygrana Gwiazdy Ruda Śląska nad Red Devils Chojnice daje jeszcze szanse na utrzymanie w ekstraklasie. Awans do niej uzyskał natomiast Marwit Toruń.

GWIAZDA RUDA ŚLĄSKA - RED-DEVILS CHOJNICE 4:3 (2:1)

Bramki: Chrzonowski 2, Diguinho.
RED DEVILS : Kartuszyński - Broner, Diguinho, Mączkowski, Kaźmierczak - Żołądź, Kriezel, Chrzonowski, Skiba.

Zespół Red Devils - mimo przegranej - utrzymał się na piątym miejscu w ligowej tabeli. Wszystko dzięki przegranym Pogoni Szczecin i TPH Polkowice. Pierwsi prowadzenie w tym meczu objęli goście po bramce Diguinho, któremu podał Mariusz Kaźmierczak. W ciągu minuty Gwiazda objęła jednak prowadzenie 2:1 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Na początku drugiej znów pierwsi gola zdobyli zawodnicy z Chojnic. Po podaniu Tomasza Bronera do siatki trafił Artur Chrzonowski. Dwie kolejne bramki były dziełem Gwiazdy, która w 29. min prowadziła już 4:2. W 6. min przed końcem meczu bramkę kontaktową strzelił Chrzonowski - po kolejnej asyście Bronera. Trzy minuty przed końcem meczu trener Tomasz Aftański wycofał bramkarza, w polu zagrał Mariusz Kaźmierczak i to on był najbliżej strzelenia bramki, bo 20 sekund przed końcem uderzył w słupek.

Ostatni ligowy mecz Czerwone Diabły rozegrają już w piątek 13 maja z GKS Tychy. O ile goście przyjadą na mecz, bo po przegranej w niedzielę z Wisłą Kraków spadli już z Ekstraklasy. Początek o godz. 19.

21. kolejka: Clearex Chorzów - Akademia FC Pniewy 2:3, Kupczyk Kraków - TPH Polkowice 6:2, GKS Tychy - Wisła Kraków 2:9, Pogoń 04 Szczecin - Boruta Auto Mark Zgierz 2:3, Jango Katowice - Rekord Bielsko Biała 0:4, Gwiazda Ruda Śląska - Red Devils Chojnice 4:3.

13. Babylon Siemianowice 23 6 46:130

Bramki: 0:1 Hoffmann (15), 1:2 Morozow (18), 2:1 Szczepaniak (20), 3:1 Kończalski (35), 3:2 Cirkowski (38). Marwit: Vasylczenko, Ringwelski - Citko, Diemiszew, Morozow, Zelenskyi - Urbański, Łoś, Kończalski, Szczepaniak - Sobański, Kieper.

Marwit prowadził w tabeli niemal bez przerwy, ale stawka była bardzo wyrównana i nie brakowało chwil zwątpienia. Choćby po porażce z Gattą Zduńska Wola u siebie czy remisie z Inpulsem Siemia-nowice w Toruniu dwa tygodnie temu. - Są lepsze i gorsze dni w życiu, ale najważniejsze, że cel został osiągnięty - podkreśla właściciel i prezes klubu Maciej Jóźwicki.

Teraz zapowiada wzmocnienie składu i walkę o coś więcej w ekstraklasie. - Mamy kilku niezłych chłopaków w drużynie, z kilkoma będziemy musieli się pożegnać, a kilku nowych sprowadzić. Nie chciałbym koncentrować się tylko na walce o utrzymanie. Pamiętam zbyt dobrze nasz poprzedni awans i sześć pierwszych porażek w sezonie. To nie może się powtórzyć i tym razem chcemy walczyć o coś więcej - mówi Jóźwicki.

Optymistą jest także Patryk Szczepaniak. - Wyciągnęliśmy wnioski z poprzedniego pobytu w ekstraklasie. W tym roku udowodniliśmy w sparingach, że możemy nawiązać walkę z drużynami z elity, choćby z Akademią Pniewy. Teraz chcemy jeszcze obronić pierwsze miejsce w lidze, potem trochę zabawy i zaczynamy szykować się do nowych wyzwań - podkreśla strzelec gola w meczu w sobotnim meczu.

Za tydzień torunianie kończą sezon wyjazdem z Remedium Pyskowice. O drugie miejsce w tabeli wciąż jeszcze walczą Tango Gliwice i Gatta Zduńska Wola.