Red Devils Chojnice przegrali przed własną publicznością

(PUB)
Trener Chrzonowski (nr 16) i jego drużyna „przyziemili”.
Trener Chrzonowski (nr 16) i jego drużyna „przyziemili”. fot. Piotr Hukało
Nie udał się pierwszy w nowym sezonie mecz Red Devils Chojnice przed własną publicznością. Gospodarze przegrali z Rekordem Bielsko-Biała, choć po golu Sobańskiego prowadzili.

RED DEVILS - REKORD B.B 1:2 (1:1)

Bramki: Łukasz Sobański oraz Tomasz Durda, Paweł Budniak.
RED DEVILS: Kępa (Kobus) - Ivanov, Mączkowski, Kolesnik, Kaźmierczak - Sobański, Żołądź, Karatsuba, Kriezel - Chrzonowski (Skiba).

Gracze z Bielska-Białej ponownie wyjechali z Chojnic z pełną pulą. A rozpoczęło się zupełnie dobrze, bo w 12. minucie Sobański ładnym uderzeniem pokonał bramkarza gości. "Rekordziści" szybko chcieli wyrównać, ale najpierw minimalnie niecelnie strzelał Szymura, a po chwili Kępa ładnie wybronił uderzenie Budniaka.

Przeczytaj też: Marwit Toruń i Red Devils Chojnice wygrali

Jednak goście jeszcze przed przerwą zdołali trafić do siatki chojniczan. Druga połowa była nadal wyrównana, a obie ekipy stworzyły kilka dogodnych okazji bramkowych. Szczęście w sobotę było jednak po stronie gości. W 24. min na strzał zdecydował się Budniak, piłka odbiła się od Sobańskiego, całkowicie myląc Kępę. Kolejny raz szczęście dopisało przyjezdnym w 33. minucie, kiedy to Kolesnik zauważył, że bramkarz gości wyszedł daleko w pole i bez namysłu strzelił na bramkę. Niestety, piłkę opuszkami palców na słupek zdołał skierować Zając. Gospodarze do końca walczyli o punkt, ale strzały Sobańskiego, Ivanowa i Chrzonowskiego, albo mijały bramkę, albo padały łupem bramkarza. Za tydzień "Czerwone Diabły" jadą do Siemianowic.

Pozostałe wyniki 2. kolejki: GKS Tychy - TPH Polkowice 1:0, Wisła Kraków - Inpuls-Alpol Siemianowice 6:1, Gatta Zd. Wola - Pogoń 04 Szczecin 4:3; Clearex Chorzów - Gwiazda Ruda Śl. odbył się wczoraj późnym wieczorem, a Akademia Pniewy - Marwit Toruń został przełożony na 5.10. W tabeli prowadzi Gatta - 6 pkt., Red Devils zajmują 6. lokatę - 3.