Red Devils Chojnice - Constract Lubawa
RED DEVILS - CONSTRACT 11:2 (2:2)
Bramki: Tomasz Kriezel (7), Patryk Kubiszewski (13), Vitaliy Kolesnik 2 (32, 62), Vadym Ivanov (39), Dmytro Kharchenko (50), Mariusz Kaźmierczak (53), Vadym Ivanov 3 (57, 59, 64), Jakub Mączkowski (61) - Paweł Ossowski (3), Arkadiusz Modrzewski (16).
RED DEVILS: Burglin, Bondarenko - Sobański, Ivanov, Kharchenko, Sundeev, Mączkowski, Kolesnik, Kriezel, Kubiszewski, Kaźmierczak.
CONSTRACT: Lewalski, Piotrowski - Sadowski, Szulc, M. Jarzembowski, Lewandowski, Karbowski, D. Jarzembowski, Wolski, Ossowski, Modrzewski, Mederski, Dąbrowski, Lipowski.
Niedzielny sparing rozpoczął się po myśli gospodarzy z Lubawy. Szybko, bo w trzeciej minucie spotkania, Paweł Ossowski dał swojej drużynie prowadzenie pokonując Jacka Burglina.
Na ten strzał odpowiedział jednak Tomasz Kriezel, który cztery minuty później pokonał golkipera przyjezdnych. W pierwszej połowie na listę strzelców zdołał wpisać się jeszcze tylko nowy zawodnik - Patryk Kubiszewski. Jednobramkowej przewagi nie udało się jednak dowieźć do końca meczu. Do wyrównania doprowadził w 16. minucie Arkadiusz Modrzewski. Połowa pierwszej części upłynęła bez rewelacyjnych akcji. Żaden z zespołów nie zdołał do jej końca udowodnić swojej wyższości obejmując przewagę na tablicy wyników.
Po przerwie zaczął się natomiast maraton bramkowy. "Czerwone Diabły" aż sześć razy pokonywały bramkarza gości. W podstawowym czasie gry wynik dla gospodarzy podwyższali: Vitaliy Kolesnik, Vadym Ivanov, Mariusz Kaźmierczak oraz Dmytro Kharchenko. Z kolei po wycofaniu bramkarza do bramki luba-wian trafiali Vadym Ivanov, Jakub Mączkowski oraz Vitaliy Kolesnik.
Cały czas nie wiadomo, kto poprowadzi chojnicką drużynę w drugiej rundzie rozgrywek. Treningi prowadzą Marek Szank i Jarosław Wróblewski. Działacze od kilku tygodni prowadzą rozmowy z różnymi kandydatami. - W dalszym ciągu toczą się negocjacje z dwoma kandydatami na trenera zespołu seniorów - informuje Marcin Syno-radzki, menager i rzecznik prasowy Red Devils. - Z powodów prywatnych funkcji nie może objąć Tomasz Aftański, do którego zwróciliśmy się z prośbą o kontynuowanie pracy z zespołem. Nie udało się także sprowadzić do Chojnic Gerarda Juszczaka, który jest obecnie trenerem pierwszoligowego AZS UW Warszawa. Nie zgodzili się rozwiązać kontraktu. Juszczak znany jest chojnickim kibicom i zawodnikom, gdyż był trenerem Pogoni Szczecin. Obecnie prowadzę rozmowy z czeskim szkoleniowcem.
Wiadomo natomiast, że bramkarz Jacek Burglin został nowym kapitanem Red Devils. Wicekapitanem został mianowany Vitaliy Kolesnik.
W sobotę "Czerwone Diabły" rozegrają w Grębocinie, niedaleko Torunia mecz w ramach 1/16 Halowego Pucharu Polski. Pierwsze starcie w tych rozgrywkach czeka chojniczan z Unikatem Osiek.