Red Devils prowadziły w Tychach 3:0, by stracić trzy gole

(PUB)
mają pecha w obecnym sezonie. Może los odwróci się w sobotę?
mają pecha w obecnym sezonie. Może los odwróci się w sobotę? fot. Piotr Hukalo
Gdy w 17. minucie Red Devils prowadzili w Tychach 3:0, mało kto przypuszczał, że pozwolą sobie odebrać pewne trzy punkty, a jednak. Do pełni szczęścia zabrakło 38 sekund.

12. TPH Polkowice 10 0 17-47

GKS Tychy - Red Devils Chojnice 3:3 (1:3)
Bramki: Jakub Mączkowski (8, 12), Wadym Ivanov (17) oraz Patryk Szachnitowski (17), Adam Wolak (30), Wojciech Ćwieląg (40).
RED DEVILS: Burglin (Kartuszyński) - Sobański, Kolesnik, Kriezel, Kaźmierczak - Ivanov, Mączkowski, Repiński, Karatsuba. Trener Tomasz Aftański.

Mecz w Tychach był bardzo ważny dla obydwu drużyn, bowiem na parkiecie spotkali się sąsiedzi w ligowej tabeli. Wygrana gospodarzy dawała im cztery punkty przewagi nad rywalem, natomiast triumf Diabłów, pozwoliłby im minąć GKS w tabeli. Skończyło się podziałem punktów, co oznacza, że Red Devils nadal jest 10. w lidze.

Kto zdobędzie tytuł Sportowca Regionu 2011? Można zgłaszać swoich faworytów!

Zdecydowanie lepiej w pierwszych minutach spotkania radzili sobie przyjezdni. Już w 8. min. ładną indywidualną akcją popisał się Mączkowski wyprowadzając Diabły na prowadzenie. Cztery minuty później ten sam zawodnik celnym uderzeniem wykończył podanie od Ivanova. Gdy chojnicki stranieri podwyższył w 17. min wynik spotkania na 3:0, wydawało się, że trzy punkty są na wyciągnięcie ręki. Nic z tego. 20 sekund po trzecim trafieniu dla chojniczan, pierwszego gola dla miejscowych strzelił Szachnitowski. Przed końcem pierwszej części gry poważnej kontuzji doznał Ivanov, który ostatecznie do Chojnic wrócił z gipsem.

W drugiej połowie na parkiecie dominowali gracze z Tychów i w 30. min udało im się zdobyć kontaktową bramkę. W odpowiedzi Sobański zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem GKS. Ostatnie słowo należało jednak do miejscowych, którzy po wycofaniu bramkarza zdołali wyrównać, na niespełna czterdzieści sekund przed końcową syreną. Bohaterem Diabłów mógł zostać jeszcze Sobański, który na cztery sekundy przed końcem meczu trafił w słupek. Szkoda, bo Red Devils zasłużyli na komplet oczek. Może więcej szczęścia podopieczni Tomasza Aftańskiego będą mieli w sobotę, kiedy we własnej hali zagrają z Akademią Futsal Club Pniewy.

Pozostałe wyniki 10. kolejki: Clearex Chorzów - Marwit Toruń 2:1, Pogoń '04 Szczecin - Gwiazda Ruda Śląska 2:3, TPH Polkowice - FT Gatta Active Zduńska Wola 1:3, Wisła Krakbet Kraków - Akademia Futsal Club Pniewy 5:0, Futsal Club Siemianowice Śląskie - Rekord Bielsko-Biała 2:5.

W 11. kolejce zagrają: Red Devils Chojnice - Akademia Futsal Club Pniewy, Pogoń '04 Szczecin - Wisła Krakbet Kraków, Rekord Bielsko-Biała - Gwiazda Ruda Śląska, Marwit Toruń - TPH Polkowice, Futsal Club Siemianowice Śląskie - Clearex Chorzów, FT Gatta Active Zduńska Wola - GKS Tychy.