Firmy stające do konkursów biorą na siebie pełną odpowiedzialność m.in. za jakość prac, terminowość.
W Górznie wczoraj nastąpił odbiór wyremontowanego budynku Zespołu Szkół. Wymieniana była stolarka okienno-drzwiowa, odnowiono elewację szkoły. Dodatkowo cały budynek został ocieplony. Na ten cel przeznaczono około 380 tysięcy złotych.
Na remont czeka szkoła w Łąkorzu w gminie Biskupiec, ale to jeszcze nie ta pora. W lutym przyszłego roku odbędzie się przetarg na remont tej szkoły. Planowana jest: termomodernizacja budynku, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, wymiana pieca (olej opałowy) na bardziej ekologiczne urządzenie grzewcze oraz całkowity remont budynku w środku.
W Zespole Szkół w Zbicznie pomalowano już sale lekcyjne, szatnię i korytarz. Położono gryz w części korytarza podstawówki oraz wymieniono wykładzinę w jednej klasie. Naprawiono również dach, kładąc papę termozgrzewalną. Remont kosztował około 20 tysięcy.
W przedszkolu w Pokrzydowie, aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo, zabrano się za kominy. Poprawiono elewację budynku Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. W klasach malowane były ściany. Przeprowadzono też gruntowny remont jednej z klas w ramach projektu "Zielona klasa".
- W tej sali uczyć się będą uczniowie pierwszej klasy gimnazjum - mówi dyrektor szkoły Barbara Kopańska. - W ramach projektu będą prowadzone działania proekologiczne, na przykład degustacje ekologiczne.
Remont nie zakończył się jeszcze w szkole w Jastrzębiu. Potrwa on - niestety - do końca września. Ocieplany jest tam cały budynek i dach, modernizowana jest kotłownia, w której wymieniano instalację grzewczą. Koszt tego remontu to około 700 tysięcy. Praca na tym obiekcie nie zakłócą procesu dydaktycznego.
Region. Przedsiębiorcy stanęli na wysokości zadania - remonty drobne i kompleksowe na finiszu
Tekst Agnieszka Bąkowska

W Radomnie (gmina nowomiejska) stary, parterowy barak murowany, stał się częścią zupełnie nowego obiektu szkolnego - z salą sportową włącznie.
Każdego roku o tej porze dyrektorzy szkół spoglądają na plac budowy, rusztowania, poganiają ekipy malarskie, stolarskie, posadzkarzy, hydraulików. Czasami niepotrzebnie.