https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Te kierunki mają wzięcie! W ZSG-H w Grudziądzu powstaje nowa pracownia dla uczniów technikum mody. Mamy zdjęcia

Piotr Bilski
Daniel Dreyer
W obecnej pracowni krawieckiej zajęcia prowadzi Justyna Woźniak, nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich
W obecnej pracowni krawieckiej zajęcia prowadzi Justyna Woźniak, nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich Piotr Bilski
Kierunki związane z modą cieszą się dużą popularnością, więc w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Grudziądzu powstaje druga pracownia warsztatowa. Za remont zabrali się uczniowie "Budowlanki", a o wyposażenie zadbać obiecały firmy z Grudziądzkiego Klastra Przemysłu Lekkiego.

Klasy modowe w Zespole Szkól Gastronomiczno-Hotelarskich w Grudziądzu

Siedem lat temu w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Grudziądzu ruszyło technikum przemysłu mody. Później uruchomiono drugi pokrewny kierunek: technik stylista.

- Na początku uczniów była tylko siódemka, dziś mamy ich 70., więc przyrost jest ogromny. Już nie mieścimy się w jednej pracowni, a liczymy, że przyjdą do nas kolejni uczniowie - mówi Rafał Szweda, dyrektor Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Grudziądzu. - Stąd nasza prośba do Grudziądzkiego Klastra Przemysłu Lekkiego i "Budowlanki" żeby nam pomóc w uruchomieniu drugiej pracowni. Dzięki pomocy władz miejskich to się udaje.

Przyszłą pracownię remontują uczniowie "Budowlanki"

Nowa pracowania zajęć praktycznych powstaje w jednym z pomieszczeń ZSG-H. Jego remont, również w ramach praktycznej nauki zawodu, prowadzą uczniowie pierwszej klasy technikum budowlanego Zespołu Szkół Budowlanych i Plastycznych.

Praca tutaj trwa w najlepsze: na jednej ze ścian układane są regipsy, na innych trwają przygotowania do ułożenia nowej instalacji elektrycznej.

Grudziądzki Klaster Przemysłu Lekkiego zadba o wyposażenie

Z kolei firmy Grudziądzkiego Klastra Przemysłu Lekkiego zobowiązały się do wyposażenia pracowni w nowoczesny sprzęt. Stanie tutaj osiem stanowisk dla uczniów.

- W tym roku jako klaster obchodzimy 10-lecie istnienia, w związku z tym, z władzami miasta postanowiliśmy ufundować dla szkoły drugą pracownię praktyczną dla uczniów. Będzie to pracownia na miarę XXI wieku - zapowiada Sławomir Pryc , prezes Grudziądzkiego Klastra Przemysłu Lekkiego.

Grudziądzki Klaster Przemysłu Lekkiego powstał 10 lat temu, Jednym z jego celów było zaradzenie brakom kadr - krawców oraz szwaczek - na lokalnym rynku pracy. W skład GKPL weszły firmy:

  • Vadain,

  • Visscher Caravelle,

  • Lemigo,

  • Sara,

  • Gaja,

  • Sawex

  • i dodatkowo Grudziądzki Park Przemysłowy.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy ze szkołą. W tej chwili widzimy też coraz większe zainteresowanie młodzieży pracą w naszych zakładach - mówi Sławomir Pryc.

Firmy z klastra zapewniają uczniom technikum mody zajęcia praktyczne, a najlepszym fundują stypendia.

Uczniowie są zadowoleni z zajęć praktycznych

- Zajęcia praktyczne w szkole mamy raz w tygodniu. Dodatkowo w 3 i 4 klasie mamy praktyki miesięczne. Zajęcia praktyczne dają nam bardzo dużo, bez nich nic nie potrafilibyśmy zrobić, bo sama teoria nie wystarczy - mówi Zuza, uczennica III klasy technikum stylizacji oraz mody. Jak mówi moda ją interesuje i to z nią wiąże swoją przyszłość - po technikum planuje iść na studia na takim kierunku.

Zdjęcia z Zespołu Szkól Gastronomiczno-Hotelarskich zobacz w naszej galerii:

O technikum mody w Grudziądzu pisaliśmy m.in.:

W Grudziądzu dzieje się:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Edukacja

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska